Przejście graniczne Buk-Blankensee uruchomione zostało w 1996 r., jako pieszo-rowerowe przejście małego ruchu granicznego. W okresie wiosenno-letnim czynne było w godz. 6:00-20:00, w pozostałym okresie w godz. 8:00-18:00. W ciągu 10 miesięcy 1996 r w przejściu granicznym odprawiono 459 osób. Przejście małego ruchu granicznego zlikwidowane zostało 21.12.2007 r. na mocy układu z Schengen.
Droga łącząca gminę Dobra z Blankensee, umożliwiająca ruch samochodowy, wybudowana została przez Gminę Dobra i dofinansowana w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. W obecnej formie funkcjonuje od 2014 r.
Blankensee: wieś należąca do majątku rodu von Ramin (linia Nassenheide, obecnie Rzędziny), ze średniowiecznym kościołem z kamienia polnego oraz plebanią ufundowaną w 1732 r. przez starostę Randow Jürgena Berndta von Ramin. W bezpośrednim sąsiedztwie wsi działała kolej wąskotorowa Randower Kleinbahn, która prowadziła od Stövern Kleinbahnhof (Stobno Szczecińskie) do Neuwarp (Nowe Warpno) m.in. przez posiadłości rodu von Ramin w Glashütte, gdzie od 1663 r. funkcjonowała pierwsza w regionie huta szkła.
Dobra: kościół parafialny pw. Matki Bożej Królowej Świata (nr rej. zabytków – A-497), zbudowany w połowie XIII wieku z granitowych ciosów. We wnętrzu kościoła na uwagę zasługuje barokowy ołtarz, ufundowany w 1727 r. przez właściciela majątku Bogusława Ernesta von Ramin, ozdobiony m.in. tarczami herbowymi rodów von Blankensee i Perband oraz epitafium Bogusława Ernesta von Ramin z drugiej połowy XVIII wieku.
Stolec: wpisany do rejestru zabytków barokowy kościół pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe wraz z cmentarzem, ufundowany przez właściciela majątku Jürgena Berndta von Ramin. Na przykościelnym cmentarzu odnaleźć można okazały pomnik Jürgena Berndta Wilhelma von Ramin z 1792 r., który zmarł tragicznie w wieku 28 lat.
Stolec: wpisany do rejestru zabytków pałac, wybudowany w 1 poł. XVIII w. przez Jürgena Berndta von Ramin. Wokół pałacu rozciąga się park naturalistyczny z XIX w., w którym znajduje się m.in. pomnik przyrody cis Barnim.
Jezioro Stolsko: obszar ochronny siedlisk w ramach sieci Obszarów Natura 2000. Zamieszkują tutaj rybitwa czarna, żuraw i błotniak stawowy. To także kluczowe miejsce występowania i rozrodu płazów oraz gadów. W Stolcu nad brzegiem jeziora zlokalizowana jest piaszczysta plaża z infrastrukturą rekreacyjną.
Informacje na tablice informacyjne zostały opracowane na podstawie: Kazimiera Kalita Skwirzyńska, Mirosław Opęchowski „Stolec, Rzędziny, Łęgi” oraz „Dobra i okolice”, wyd. Czas Przestrzeń Tożsamość
Dodatkowe informacje:
Blankensee
Historia wsi: https://www.blankensee.de/unser-dorf-im-wandel-der-zeit
Dobra
Dwór w Dobrej https://dobraplatforma.com.pl/rezydencje-ktorych-juz-nie-ma-dwor-dobra/
Kościół w Dobrej: https://pomeranica.pl/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Matki_Bo%C5%BCej_Kr%C3%B3lowej_%C5%9Awiata_(Dobra)
Gorzelnia w Dobrej: https://dobraplatforma.com.pl/ballada-o-gorzelni-w-dobrej/
https://pomeranica.pl/wiki/Gorzelnia_(Dobra)
Stolec
Pałac w Stolcu: https://dobraplatforma.com.pl/palac-w-stolcu/
Remiza strażacka w Stolcu: https://pomeranica.pl/wiki/Remiza_stra%C5%BCacka_(Stolec)
Na realizację projektu FMP-025-24 pn. „Szlakiem historii – wspólne dziedzictwo pieszo i na rowerze” Gmina Dobra uzyskała dofinansowanie w wysokości 13 924,00 EUR ze środków Funduszu Małych Projektów Interreg VIA Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska 2021-2027 w celu szczegółowym 4.6. „Kultura i zrównoważona turystyka”. Celem projektu jest rozwój oferty turystycznej poprzez rozbudowę systemu oznakowania tras pieszo-rowerowych w gminie Dobra, zakładającego ustawienie 11 dwujęzycznych tablic informacyjnych, umieszczenie informacji dotyczących zabytków i obiektów dziedzictwa kulturowego w obrębie tras rowerowych na stronie internetowej oraz organizację polsko-niemieckiego rajdu rowerowego.