Nazwa zadania: Modernizacja hydroforni w Skarbimierzycach
Wykonawca prac: Instalcompact sp. z o. o.
Wartość prac: 2 638 350,00 zł
Termin zakończenia prac: 30.05.2019r.
Zdjęcia przed rozpoczęciem prac:
Informacja z dnia 4.03.2019 r.
W chwili obecnej Wykonawca prowadzi roboty remontowe w budynku. Wylewa posadzki oraz układa płytki.
Informacja z dnia 14.03.2019 r.
W chwili obecnej trwa montaż linii technologicznej uzdatniania wody.
Informacja z dnia 18.04.2019 r.
Informacja z dnia 28.05.2019 r.
Aneksem nr 1 z dnia 28.05.2019 do umowy na roboty budowlane, wykonawcy robót został przedłużony termin realizacji przedmiotu umowy do dnia 30.06.2019 r.
Informacja z dnia 28.06.2019 r.
Aneksem nr 2 z dnia 28.06.2019 do umowy na roboty budowlane, wykonawcy robót został przedłużony termin realizacji przedmiotu umowy do dnia 15.07.2019 r.
Informacja z dnia 22.08.2019 r.
W miejscowości Skarbimierzyce w Gminie Dobra zakończono realizację projektu pn. „Modernizacja hydroforni w Skarbimierzycach”. Modernizacja hydroforni w Skarbimierzycach była jedną z priorytetowych inwestycji Gminy Dobra w infrastrukturę wodociągową.
Projekt modernizacji nie obejmował tylko prac wewnątrz hydroforni, ale również prace na zewnątrz oraz w sąsiednim budynku agregatorni.
W istniejącym budynku, przeprowadzono szereg prac remontowych:
Jednak to, co najistotniejsze dla mieszkańców Gminy Dobra to całkowitej wymianie poddana została technologia uzdatniania wody, która zapewnia wysoką jakość wody przygotowanej do spożycia oraz odpowiednie ciśnienia na wodociągu tak, aby nawet mieszkańcy oddaleni od hydroforni mieli zagwarantowany dostęp do wody. Nowo zainstalowana technologia składa się obecnie z ośmiu filtrów o średnicy 2200 mm każdy, działających w dwustopniowym procesie uzdatniania wody. Pierwszy stopień uzdatniania wody, w którym biorą pierwsze cztery filtry to odżelazianie wody, natomiast drugi stopień uzdatniania w którym biorą udział pozostałe cztery filtry to odmanganianie.
Wszystkie procesy odbywają się w pełni automatycznie i nie wymagają obecności obsługi. Jest to możliwe dzięki wymianie na nowe wszystkich szaf sterowniczych oraz wymianie okablowania sterowniczego zarówno tego wewnątrz hydroforni jak i tego prowadzącego od pomp głębinowych jak i z pomieszczenia agregatu. Pełna automatyzacja hydroforni to nie tylko jej działanie bez obecności obsługi, ale również nowy komputer zbierający i prezentujący wszystkie stany hydroforni, zainstalowany w siedzibie użytkownika. Pracownicy hydroforni bez wychodzenia z biura mogą podejrzeć jaki proces właśnie trwa i jakie urządzenia biorą w nim udział. Zebrane dane można wyświetlić w formie tabelarycznej bądź w formie wykresu. Wymieniono dmuchawy oraz sprężarki.
W budynku zainstalowano również całkowicie nowy zestaw hydroforowy zapewniający odpowiednie ciśnienie na sieci wodociągowej.
Przedmiot odbioru końcowego został wykonany zgodnie z dokumentacją projektową, sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami.