Gmina Dobra i Stowarzyszenie SOS dla Rodziny zapraszają do kolejnej edycji bezpłatnej
Szkoły dla rodziców
PROGRAM WARSZTATÓW DLA RODZICÓW |
Warsztaty „Jak wychować i nie zwariować” są metodą pracy w obszarze pozytywnego rodzicielstwa i wychowania bez przemocy. Kierowane są w szczególności do rodziców nastolatków. Wychodząc z założenia, że wystarczająco dobry rodzic, to taki który posiada wiedzę o rozwoju dziecka, umiejętności pozytywnego motywowania i dyscyplinowania dziecka, jest wrażliwy na jego potrzeby oraz radzi sobie z własnym stresem i trudnymi uczuciami związanymi z rodzicielstwem; chcemy, aby warsztaty dawały rodzicom-uczestnikom możliwość uzyskania wsparcia psychologicznego, odreagowania trudnych emocji i stresu, poszerzenia wiedzy i umiejętności wychowawczych, uzyskania praktycznych wskazówek, rozwinięcia kompetencji osobistych i rodzicielskich. Umiejętności, które w trakcie warsztatów w sposób praktyczny będą rozwijać rodzice, opierają się na technikach poznawczo-behawioralnych.
Warsztaty są świetną okazją do poznania innych rodziców w podobnej sytuacji życiowej oraz odetchnięcia od codziennych obowiązków. Rodzice pracują, bawią się, przyglądają się sobie samym i zaczynają lepiej rozumieć siebie i swoje dziecko.
Warsztaty obejmują cztery bloki tematyczne:
Podczas zajęć wykorzystywane są aktywne formy pracy:
Warsztaty adresowane są do wszystkich rodziców (ze szczególnym naciskiem na rodziców nastolatków), którzy:
Dzięki uczestnictwu w warsztatach rodzice:
ORGANIZACJA |
Szkoła dla rodziców obejmuje 4 cotygodniowe spotkania po 3 godziny dydaktyczne, w trakcie zajęć przewidziana jest przerwa kawowa.
Warsztaty odbywać się będzie w godzinach popołudniowych 17.00-19.30.
Terminy spotkań: 17.05.2018 r., 24.05.2018 r., 07.06.2018 r., 14.06.2018 r.
Miejsce spotkań: Biblioteka w Mierzynie, ul. Welecka 5.
Dodatkowo dla rodziców - uczestników warsztatów jest możliwość indywidualnych bezpłatnych konsultacji w GOWR w Dołujach lub/i w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Energetyków 10 w Szczecinie.
INFORMACJA O TRENERACH |
Olga Brążkowska: psycholog i pedagog. Ukończyła studia doktoranckie w dziedzinie pedagogiki, odbyła roczne szkolenia: interwencja kryzysowa, terapia systemowa rodzin, terapia poznawczo-behawioralna, szkoła trenerów i doradców personalnych.
Od 2009 r. udziela pomocy psychologicznej osobom pokrzywdzonym przestępstwem, od 2010 r. prowadzi warsztaty dla rodziców „Bez klapsa? Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”, szkolenia dla profesjonalistów dot. profilaktyki krzywdzenia dzieci, udziela konsultacji wychowawczych. Przez kilka lat prowadziła zajęcia dla studentów pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest autorką publikacji naukowych z zakresy pomocy dzieciom krzywdzonym. Odbyła całościowe szkolenie w Fundacji Dzieci Niczyje w Warszawie, przygotowujące do prowadzenia warsztatów wg scenariusza „Bez klapsa? Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”.
Kamila Dębińska: psycholog i pedagog. Ukończyła studia doktoranckie w dziedzinie pedagogiki, odbyła roczne szkolenia: interwencja kryzysowa, terapia poznawczo-behawioralna, szkoła trenerów i doradców personalnych.
Od 2009 r. udziela pomocy psychologicznej osobom pokrzywdzonym przestępstwem, od 2010 r. prowadzi warsztaty dla rodziców „Bez klapsa? Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”, szkolenia dla profesjonalistów dot. profilaktyki krzywdzenia dzieci, udziela konsultacji wychowawczych. Przez kilka lat prowadziła zajęcia dla studentów pedagogiki na Uniwersytecie Szczecińskim. Jest autorką publikacji naukowych.
ZAPISY |
Zapisy - tel. 509 572 519 (osoba do kontaktu: Magdalena Markunowicz)
lub w Ośrodku Pomocy Społecznej w Dobrej, ul. Graniczna 24a.