Relacja z 12 wykładu z cyklu Historia w Dobrej

Kategoria > Informacje ogólne
Zdjęcie z wykładu

18 kwietnia w siedzibie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie odbył się kolejny, 12. już, wykład z cyklu Historia w Dobrej, którego organizatorką jest Monika Kołacz.
Tym razem zaproszony gość - doktor Michał Adamczyk z Muzeum Narodowego w Szczecinie wygłosił prelekcję pt. "Paradoks Wołczkowa. Historia zbioru z epoki kamienia". 

Pan doktor niezwykle ciekawie i z lekkością przedstawił temat przedwojennego znaleziska, zapomnianego potem na długie lata. Przybliżył też zagadnienia związane z prehistorycznymi artefaktami.  

Na następny wykład z cyklu zapraszamy w imieniu organizatorki 22 maja. Pani doktor Marta Cichocka z Instytutu Historycznego Uniwersytetu Szczecińskiego opowie, jak wyglądała sytuacja Kościoła katolickiego na Pomorzu Zachodnim po 1945 r. 👌

Link do relacji https://www.facebook.com/share/p/oBynyxb3tyZvXHqu/

Monika Kołacz

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej