Zaproszenie na VII Polsko-Niemiecki Festiwal Róż

Zaproszenie na VII Polsko-Niemiecki Festiwal Róż

Miło nam Państwa poinformować, że Gmina Dobra otrzymała dofinansowanie na realizację kolejnego projektu w ramach FMP Interreg VA Euroregionu Pomerania. VII Polsko-Niemiecki Festiwal Róż, któremu patronuje znakomita pisarka i ogrodniczka Elizabeth von Arnim, zostanie zorganizowany 16 czerwca na terenie sportowo-rekreacyjnym w Dobrej (ul. Sportowa 7), w godzinach od 12.30 do 19.30. Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie się korowodem Królowej Róż.

Podczas Festiwalu będzie można podziwiać piękne instalacje florystyczne przygotowane przez znakomitych florystów: Maję Felińską (Pracownia Otwarta), Mirę Kwaśniewską (Maciejka), Alinę Sendłak (Rękodzielnia „Dmuchawce”), Łukasza Krytkowskiego (Zielony Kombinat), Rafała Staszczyka (Kwiaciarnia Plantacja), Petre Konrad (mistrzyni florystyki, Niemcy), dr inż. Piotra Salachnę – kierownika Studiów Podyplomowych „Florystyka” na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym oraz dr hab. Agnieszkę Krzymińską – kierownika Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytety Przyrodniczego w Poznaniu.

Odwiedzający będą mogli obejrzeć wystawy malarskie, fotograficzne i rękodzieła, spróbować regionalnej kuchni oraz kupić ekologiczną żywność i piękne rośliny do ogrodu i na balkony. 

Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach florystycznych i rękodzielniczych. W tym roku zaplanowano ponad 30 zajęć, m.in.: kwiatowe broszki, kompozycje w szklanym naczyniu, las w słoiku, kompozycje w naczyniu ceramicznym, szydełkowe serwetki, szycie lalek, decoupage, różane poduszki, bajkowe kukiełki, letnie bukieciki, kwiatowe wianki, różane mikrofony.

W ramach Festiwalu odbędzie się promocja książki Elizabeth von Arnim, w tłumaczeniu Elżbiety Bruskiej „Wszystkie psy mojego życia”.

W czasie trwania całej imprezy na scenie prezentować się będą młodzi artyści z Publicznych Szkół Podstawowych gmin Dobra i Blankensee oraz profesjonalne zespoły. Odbędą się też pokazy florystyczne na scenie, pokazy mody floralnej oraz wybory Królowej Róż i Różanej Królewny.

Szczegółowy program imprezy zostanie zamieszczony na stronie www.dobraszczecinska.pl do 30 maja b.r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół Gmin Dobra, Blankensee i gmin ościennych do udziału w VII Polsko – Niemieckim Festiwalu Róż, finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg VA.

Zachęcamy do wspólnego przeniesienia się w czasy znanej hrabiny i przybycie w strojach stylizowanych na koniec XIX i początek XX wieku, w strojach kwiatowych, kapeluszach itp.

Zapraszamy również wystawców rękodzieła, sprzedawców ekologicznych wyrobów i szkółkarzy do zgłaszania swojego udziału w kiermaszu. Deklaracje udziału należy przesyłać drogą elektroniczną na adres: projektyue@dobraszczecinska.pl do dnia 27 maja b. r.

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu pani Izabela Dryjańska,

tel.: 91 441 05 41, e-mail: projektyue@dobraszczecinska.pl.

 

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej