Zaproszenie na rajd rowerowy

Zaproszenie na rajd rowerowy

Logo projektu

Wójt Gminy Dobra zaprasza wszystkich miłośników turystyki rowerowej na rajd, który odbędzie się w dniu 10 września 2022 roku w ramach projektu FMP-0549-22 p.n.: „Rodzinnie Szlakiem Pogranicza”.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 8.30 na terenie boiska sportowego w Dobrej, przy ul. Sportowej 9, a start imprezy został zaplanowany na godz. 9.30. Uczestnicy rajdu muszą posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości, z uwagi na poruszanie się po niemieckiej stronie granicy. Osoby małoletnie, mogą wziąć udział w rajdzie pod opieką osób dorosłych i poruszać się na rowerze w kaskach.

Odległość do pokonania to około 21,5 km z odpoczynkiem w połowie trasy: Dobra – granica państwa w Buku – przejście małego ruchu – Blankensee – Pampow – granica państwa na wysokości Stolca - ścieżka rowerowa do miejsca rozpoczęcia rajdu lub trasa alternatywna, krótsza około 10,5 km.

Zapewniamy koszulki z logotypami projektu, medale pamiątkowe, ubezpieczenie, opiekę medyczną, nagrody w konkursach, poczęstunek oraz dobrą zabawę.

W trakcie rajdu Związek Emerytów i Rencistów Straży Granicznej Region Szczecin będzie prowadził zbiórkę publiczną poprzez wystawienie do sprzedaży wypieków domowych. Pozyskane środki przeznaczone zostaną na leczenie czternastoletniego Wiktora, u którego zdiagnozowano czaszkogardlaka powodującego znaczne uszkodzenie nerwu wzrokowego w prawym oku oraz częściowo w lewym. Wiktor oczekuje na pełną diagnozę i szczegółowy plan leczenia.  

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Projekt p.n.: „Rodzinnie Szlakiem Pogranicza” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Szczegółowych informacji udziela: Koordynator projektu Pani Małgorzata Chmielewska, tel.: 91 311 22 81

Wójt Gminy Dobra
Teresa Dera

 

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej