Ustalenie sprawcy zanieczyszczenia drogi

Kategoria > Straż Gminna
Ustalenie sprawcy zanieczyszczenia drogi

Piana na chodnikuW dniu 13 listopada do Straży Gminnej w Dobrej wpłynęło zgłoszenie wskazujące na zanieczyszczenie chodnika w m. Mierzyn, ul. Welecka, w okolicach hotelu Nord. Na miejscu Ekopatrol stwierdził pianę, która wydostała się ze studzienki w chodniku, była ona bezzapachowa. 

Dalsze ustalenia źródła powstałej piany prowadzone były wraz z operatorem gminnej sieci kanalizacyjnej. W wyniku tych sprawdzeń ustalono, że piana powstała w wyniku mycia urządzeń na terenie jednej z firm. Przeprowadzono kontrolę w tej firmie. W jej wyniku stwierdzono, że powstająca piana nie była niebezpieczna, nie zawierała substancji szkodliwych. Niemniej jednak zgodnie z posiadanymi pozwoleniami i dokumentacją nie powinna ona znaleźć się w kanalizacji zarówno ściekowej, jak również deszczowej. W związku z ujawnionym wykroczeniem nałożono dwa mandaty karne po 500 zł. Jednocześnie zakazano ponownego wprowadzania powstałych substancji do kanalizacji. Sprawa będzie monitorowana zarówno przez ekopatrol jak również firmę Poldek.

Komendant Straży Gminnej w Dobrej
Andrzej Budzyński

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej