Turniej Tenisa Stołowego – relacja

Kategoria > Sport i rekreacja
Turniej Tenisa Stołowego – relacja

W sobotę  22.11.2014 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Bezrzeczu odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Dobra w kategorii kobiet i mężczyzn. W zawodach udział wzięło 15 panów oraz 4 panie.

Przed rozpoczęciem gier odbyło się losowanie, w wyniku którego 15 zawodników rozlosowano do 4 grup, w których grali systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy grup po losowaniu rozegrali mecze półfinałowe, a zawodnicy z drugich miejsc w grupach walczyli o miejsca 5-8.

Panie natomiast zostały zakwalifikowane do jednej grupy, w której również grały systemem „każdy z każdym”. O zwycięstwie w całym turnieju decydowała ilość zwycięstw.

 

 

Wśród Pań najlepszą zawodniczką zawodów okazała się Dominika Nicpoń-Musielak z Dołuj, która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęła Daria Poźniak z Dołuj z dwoma zwycięstwami na koncie, a trzecią zawodniczką została Katarzyna Okarska z Mierzyna z jedną wygraną w turnieju. Tuż za podium czyli na czwartym miejscu została sklasyfikowana Wioletta Sikora z Dobrej, która bardzo dzielnie walczyła z utytułowanymi przeciwniczkami i nieznacznie im uległa.

 

 

Wśród Panów pierwsze miejsce w całym turnieju zdobył Dariusz Poźniak z Dołuj, który tym samym obronił tytuł mistrzowski z ubiegłego roku. W  „rodzinnym” finale  pokonał Wojciecha Poźniaka z Dołuj w setach 3:0, który zajął drugie miejsce w zawodach. Trzecią lokatę wywalczył Jan Więcławski z Buku po zwycięstwie 3:0 nad Michałem Markowskim z Dobrej.

 

 

Współorganizatorem turnieju było Gminne Zrzeszenie LZS w Dobrej. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi zawodnicy również puchary, medale i upominki. Nagrody wręczyli Pani Teresa Dera-Wójt Gminy Dobra oraz Andrzej Grochowski – Przewodniczący GZ LZS w Dobrej.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji PSP w Bezrzeczu oraz Panu Jarkowi Poźniakowi za pomoc w organizacji turnieju i udostępnienie sali gimnastycznej.

Jerzy Trędowicz

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej