Transgraniczny Dzień Seniora już po raz drugi w Gminie Dobra

Transgraniczny Dzień Seniora już po raz drugi w Gminie Dobra

W piątek 25 października odbył się II Transgraniczny Dzień Seniora dedykowany mieszkańcom gmin Dobra i Blankensee w ramach projektu nr FMP-0315-19 p.n.: „Transgraniczna Rada Seniorów – II edycja”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

Spotkanie, które zostało zorganizowane w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej, uroczyście otworzyli: Pani Jolanta Jankowska – Skarbnik Gminy Dobra oraz przedstawicielka Gminy Blankensee – Pani Gizela Krüger.

W spotkaniu wzięło udział blisko 100 mieszkańców partnerskich gmin w wieku 50+, którzy w ramach projektu uczą się języka sąsiada.

Transgraniczny Dzień Seniora został zorganizowany w formie zabawy tanecznej, obfitującej w konkursy i zabawy integracyjne, które brawurowo poprowadził Pan Sylwester Sołtysiak z firmy J S S. Podczas spotkania został m.in. zorganizowany konkurs tańca dla dwóch polsko-niemieckich drużyn, pokaz zumby w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich „Kreatywne Wtorki” oraz przyspieszony kurs tańca towarzyskiego poprowadzony przez Pana Sołtysiaka.

Polsko-niemieckie spotkanie w ramach Transgranicznego Dnia Seniora miało na celu integrację mieszkańców obu gmin, nawiązanie nowych kontaktów, wspólne spędzenie czasu wolnego.

Catering dla uczestników spotkania przygotował Międzygminny Zakład Aktywności Zawodowej w Dobrej.

Dla uczestników projektu zostały jeszcze zaplanowane kolejne spotkania integracyjne oraz wycieczki językowe po Pomorzu Zachodnim i Meklemburgii – Pomorzu Przednim.

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej