Relacja z IV Halowego Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci „Dobra Cup” im. Elizabeth von Arnim

Relacja z IV Halowego Turnieju Piłki Nożnej dla Dzieci „Dobra Cup” im. Elizabeth von Arnim

W ubiegłą sobotę 18.11.2017 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie po raz czwarty odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Dla Dzieci „Dobra Cup” im. Elizabeth von Arnim. W tym roku, dzięki dofinansowaniu przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w Euroregionie Pomerania), turniej po raz pierwsz miał charakter międzynarodowy.

W rozgrywkach wzięło udział 8 polsko-niemieckich drużyn z gmin Dobra, Blankensee i Rothenklempenow: FC Mierzyn, FC Kicker Blankensee/Mewegen, Bayern Mierzyn, PSP Bezrzecze, PSP Dobra, FC International, FC Dołuje oraz Sokoły Łęgi. W zespołach grali zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2004 i młodsi.

Dla podkreślenia współpracy i przyjaźni pomiędzy gminami, w tym roku została zmieniona kolorystyka stałego logo turnieju, tak aby nawiązywała do barw flag Polski i Niemiec.

Rozgrywki rozpoczęły się od prezentacji drużyn oraz informacji o projekcie „Dobra Cup” i jego finansowaniu. Wszystkich uczestników przywitała Pani Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra, która dokonała otwarcia turnieju życząc wszystkim sukcesu oraz dobrej zabawy. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel Gmin niemieckich – Pan Alfons Heimer, długoletni, emerytowany już Burmistrz Blankensee. Przed rozpoczęciem gry odbyło się losowanie drużyn, które rozgrywały swoje mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

Końcowe tabele w grupach po rozegraniu spotkań eliminacyjnych:

Grupa A

1 miejsce – PSP Dobra
2 miejsce – Bayern Mierzyn
3 miejsce – FC Kicker Blankensee/Mewegen
4 miejsce – FC International

Grupa B

1 miejsce – PSP Bezrzecze
2 miejsce – FC Mierzyn
3 miejsce - FC Dołuje
4 miejsce - Sokoły Łęgi

Najlepsze 2 zespoły z każdej grupy awansowały do półfinałów. Trzecie zespoły z obu grup grały mecz o 5 miejsce, a czwarte zespoły z grup – o miejsce 7.

W pierwszym meczu półfinałowym FC Mierzyn pokonał PSP Dobra 2:0, a w drugim półfinale Bayern Mierzyn zwyciężył PSP Bezrzecze 1:0. Zwycięzcy tych spotkań zagrali w finale, a przegrani w meczu o 3 miejsce. I tak w meczu o miejsce 7 FC International pokonał 2:0 LZS Sokoły Łęgi, a w spotkaniu o miejsce 5 FC Kicker Blankensee/Mewegen zwyciężył 1:0 FC Dołuje. W meczu o 3 miejsce zespół PSP Bezrzecze zremisował 1:1 z PSP Dobra i o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się młodzi piłkarze PSP Bezrzecze wygrywając 2:1, zdobywając tym samym brązowy medal w Turnieju.

W wielkim finale najlepszym zespołem turnieju okazał się FC Mierzyn pokonując aż 10:2 Bayern Mierzyn.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, puchary i nagrody a najlepsi zawodnicy dodatkowo otrzymali statuetki.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Antoni Wołek (PSP Bezrzecze), a najlepszą zawodniczką Marleen Schulte (FC Kicker Blankensee/Mewegen).
Za najlepszego bramkarza uznano Kamila Gutowskiego (FC Mierzyn), a Nagrodę „Fair play” otrzymał Patryk Kisiel (Sokoły Łęgi). Organizatorzy wybrali również zespół „Fair play”, którym zostały Sokoły Łęgi.

Podczas trwania turnieju odbywały się również warsztaty sportowe i mini turnieje w grach zręcznościowych. W grze w kręgle zwycięzcami zostali zawodnicy drużyny Sokoły Łęgi.

Turniej został zorganizowany w ramach projektu FMP-0115-17 „Dobra Cup” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/ Brandenburgia/ Polska w Euroregionie Pomerania). Organizatorami turnieju byli: Pani Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra oraz Pan Stefan Muller – Burmistrz Blankensee.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie za gościnne przyjęcie uczestników turnieju oraz Panom Grzegorzowi Matlakowi i Andrzejowi Grochowskiemu Przewodniczącemu GZ LZS w Dobrej za pomoc w organizacji imprezy.

Jerzy Trędowicz Inspektor ds. sportu i rekreacji UG Dobra

Izabela Dryjańska Koordynator Projektu

 

Zdjęcia: K. Kowalewska

 

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej