Rajd BAJA POLAND

Kategoria > Sport i rekreacja
Rajd BAJA POLAND

RAJD BAJA POLAND Szczecin - Dobra 3 - 5 września 2010r.


Po raz drugi na terenie Gminy Dobra odbyła się runda Mistrzostw Europy Centralnej w Rajdach Terenowych. Kierowcy samochodów terenowych i quadów przez trzy dni zmagali się z  wyznaczoną trasą. Od początku faworytem rajdu był Krzysztof Hołowczyc. Nie zwiódł kibiców i zakończył rajd na pierwszej pozycji. Na drugim miejscu rajd ukończyli Włodzimierz Grajek i Rafał Ciepły, a na trzecim znalazł się rodzinny team Dariusz i Małgorzata Żyła.

W klasyfikacji quadów zwyciężył Klaudiusz Rostowski, przed Adrianem Bernatem, Michałem Trafiałkiem i Arkadiuszem Bernatem.

3 września 2010r. o godz. 17.00 odbył się start honorowy spod Urzędem Miejskim w Szczecinie.

4 września 2010r. w godzinach wieczornych zawodnicy znaleźli chwilę czasu na rozmowy z kibicami.

Zmagania kierowców na trasie rajdu - 4 września 2010r.

Zmagania kierowców na trasie rajdu - 5 września 2010r.

Gmina Dobra wspólnie z miastem Szczecinem była organizatorem tegorocznego rajdu.

 

Zakończyła się druga edycja Baja Poland. Faworytem od początku był Krzysztof Hołowczyc. Jak zwykle nie zawiódł swoich kibiców. Drugie miejsce podium przypadło załodze Włodzimierz Grajek/Rafał Ciepły. Na trzecim rodzinny team Dariusz i Małgorzata Żyła.

W klasyfikacji quadów zwyciężył Klaudiusz Rostowski, przed Adrianem Bernatem, Michałem Trafiałkiem i Arkadiuszem Bernatem.

Nie wszyscy dojechali do mety. Już w sobotę odpadła załoga Sławomir Wasiak/Marcin Grydziuszko. Silnik odmówił współpracy. Aleksander Sachanbiński i Arkadiusz Rabiega uszkodzili skrzynię biegów i nie wyruszyli do niedzielnego etapu. Ostatni dzień rajdu przyniósł kolejne awarie. Numer 13 okazał się pechowy dla teamu Mirosław Woźniak/Sławomir Żak. Awaria wahaczy nie pozwoliła im kontynuować rywalizacji. Trudów dzisiejszego dnia nie wytrzymała również rajdówka Marcina Kruszewicza. Po przejechaniu 150 metrów wysypały się łożyska w przednich kołach i auto wróciło na lawecie. Załoga numer 14, Agnieszka i Marek Janaszkiewiczowie uszkodzili lewy tylny amortyzator i również zakończyli udział w zmaganiach.

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej