Projekt "Pod Srebrną Różą"

Projekt "Pod Srebrną Różą"

Z przyjemnością informujemy, że Gminy Dobra i Blankensee wspólnie prowadzą projekt p.n.„POD SREBRNĄ RÓŻĄ – TRANSGRANICZNA AKADEMIA III WIEKU” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG V A Euroregionu Pomerania). Do uczestnictwa zaproszeni zostali mieszkańcy gmin Dobra i Blankensee w wieku 50 lat i więcej.

W ramach projektu każdy z uczestników może skorzystać z zajęć rehabilitacyjno-ruchowych (gimnastyka korekcyjna, wzmacnianie kręgosłupa, siłownia, masaże, sala doświadczania świata) oraz wziąć udział w czteromodułowych warsztatach z zakresu florystyki, witrażu, hortiterapii i filcu.

Zajęcia organizowane  są w soboty w okresie od 4 listopada 2017 r. do 24 lutego 2018 r. w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej, ul. Spełnionych Marzeń 3. Warsztaty są prowadzone w ośmiu 10-osobowych, polsko-niemieckich grupach. Wszystkie zajęcia są tłumaczone.

W ramach warsztatów florystycznych uczestnicy mają okazję poznać zasady, materiały i narzędzia niezbędne w komponowaniu pięknych dekoracji roślinnych i wykonają bukiety oraz kompozycje w szkle.

Warsztaty witrażu poświęcone są nauce techniki cięcia, szlifowania, łączenia i projektowania dekoracji. Uczestnicy podczas zajęć wykonają witrażowe anioły.

W czasie warsztatów z zakresu hortiterapii uczestnicy uczą się m.in. wegetatywnego rozmnażania roślin, poznają jadalne chwasty i mniej znane warzywa.

Podczas zajęć uczestnicy mogą także rozpocząć uprawę mikrowarzyw w otrzymanych w ramach projektu parapetowych szklarenkach.

W ramach warsztatów z filcu, uczestnicy poznają technikę filcowania na mokro oraz wykonają ozdobne broszki i etui na telefon lub okulary.

Wszystkie prace wykonane w czasie zajęć uczestnicy zabierają do domów.

Relacje z poszczególnych zajęć można obejrzeć w zakładce Fundusze unijne/ Pod Srebrną Różą (link do strony).

 

 

 

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej