Porzucone psy

Kategoria > Straż Gminna
Porzucone psy

Porzucone w lesie psyW dniu 07 lipca, w piątek około godziny 19:00 zadzwoniła do straży gminnej kobieta z informacją, że w Dobrej, przy ulicy Ułańskiej przy drzewie są przywiązane dwa psy. Strażnicy gminni na miejscu faktycznie ujawnili takie dwa psy, w pobliżu była kobieta zgłaszająca, wyjaśniała, że przebywa tutaj celem poszukiwania wolnych działek na sprzedaż. Psy wstępnie nakarmione przez strażników zostały następnie przewiezione do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dobrej.

Jednocześnie nagłośniono fakt pozostawienia psów w mediach społecznościowych. Ten zabieg okazał się skuteczny, w poniedziałek 10 lipca do straży gminnej zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że psy pochodzą z okolic Gryfina, wskazał imię i nazwisko właścicielki oraz, że kilka dni wcześniej Straż Miejska w Gryfinie prowadziła czynności wobec tych psów. Poczynione ustalenia w Straży Miejskiej pozwoliły na ustalenie bliższych szczegółów, w tym dokładnych danych osobowych właścicielki psów. Dalsze ustalenia wskazują, że właścicielka psów skontaktowała się z kobietą, która wyraziła chęć przejęcia psów. Do przekazania psów miało dojść w rejonie ulicy Ułańskiej w Dobrej. Według właścicielki psów do przekazania psów faktycznie doszło. Okazało się, że kobietą, która miała przyjąć psy była kobieta, która powiadomiła straż gminną o znalezieniu psów, przy czym w rozmowie ze strażnikami zaprzeczała, aby miała cokolwiek wspólnego z nimi. Tym samym wszystko wskazuje, że kobieta ta celowo przywiązała psy do drzewa, a następnie poinformowała straż gminną o rzekomo znalezionych psach.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 35 ust. 1a ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, który sankcjonuje znęcanie się nad zwierzętami, przez co rozumie się min. porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje całość zgromadzonych materiałów została przekazana do prokuratury. Za taki czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej