Polsko-Niemiecki Szlak Elizabeth

Polsko-Niemiecki Szlak Elizabeth

W ubiegłą sobotę 8.06.2019 r. po raz dwunasty odbył się polsko-niemiecki rajd rowerowy, a po raz szósty finansowany ze środków FMP Interreg. Tegoroczna edycja została zorganizowana w ramach projektu FMP-0250-19 „Polsko-Niemiecki Szlak Elizabeth”. Impreza została poprzedzona warsztatami „Zrób to sam”, w ramach których przygotowano elementy małej architektury ogrodowej takich jak ławeczki i budki na książki, a także rozpoczęto nasadzenia na Szlaku Elizabeth.

Impreza rozpoczęła się o godz. 9.30 na terenie sportowo-rekreacyjnym w Dobrej. Wszystkich uczestników przywitała Pani Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra oraz Pan Stefan Müller Burmistrz Blankensee, życząc miłych wrażeń w czasie trwania całej imprezy. Trasa rajdu liczyła około 10 km i przebiegała z Dobrej do miejscowości Blankensee w Niemczech i do Rzędzin, miejscowości w której żyła Elizabeth von Arnim. Uczestnicy rajdu otrzymali koszulkę z logotypami projektu, a po przyjeździe do Rzędzin pamiątkowe medale i przypinki. Na wszystkich uczestników czekał ciepły poczęstunek oraz tort z logo projektu.

Po odpoczynku rozpoczęła się impreza upamiętniająca hrabinę von Arnim, która pod koniec XIX wieku, jako żona dziedzica, otworzyła szkołę w Rzędzinach. Podczas pikniku można było oglądać wystawę poświęconą Elizabeth von Arnim przygotowaną przez nauczycieli i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Rzędzinach. Na wszystkich chętnych czekały różne konkursy z nagrodami, przygotowane przez pracowników szkoły. Szczególną popularnością cieszył się konkurs wiedzy na temat patronki imprezy.

W trakcie trwania pikniku dzieci brały udział w warsztatach florystycznych i rękodzielniczych prowadzonych przez Magdalenę Sierguć i Magdalenę Pulwer. Mogły korzystać również z zabawy na dmuchanym placu zabaw.

Impreza zakończyła się ok. godz. 13.30 zorganizowanym przejazdem do Dobrej.

Organizatorami całej imprezy byli: Wójt Gminy Dobra – Teresa Dera, Burmistrz Blankensee – Stefan Muller oraz proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Buku ks. Grzegorz Gierek. W imprezie wzięło udział około 300 uczestników w wieku od 1-go do 80-go roku życia.

Cała impreza została utrwalona na filmie, którego planowana premiera będzie miała miejsce na stronie www.dobraszczecinska.pl w terminie do 20 czerwca b.r.

„Projekt FMP-0250-19 „Polsko-Niemiecki Szlak Elizabeth” jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania)”.

{youtube}nn0ClPZjl5A{/youtube}

 

 

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej