Pojazd gaśniczy dla OSP w Mierzynie

Kategoria > Straż Pożarna
Pojazd gaśniczy dla OSP w Mierzynie

We wtorek, 2 kwietnia nowa Ochotnicza Straż Pożarna w Mierzynie otrzymała pierwszy pojazd - lekki samochód gaśniczy ze zbiornikiem na wodę, autopompą i modułem technicznym. Auto przekazała strażakom Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

W uroczystości przekazania pojazdu wzięli udział m.in. Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, Przewodniczący Rady Gminy Dobra Bartłomiej Miluch, Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Powiatowej w Policach Piotr Maciejczyk, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Komendanci OSP w Dobrej i Wołczkowie, strażacy, radni i młodzieżowa drużyna OSP.

"Głównymi bohaterami są ludzie, którzy będą wyjeżdżać nowym samochodem na akcje i pomagać innym ludziom" - mówił Piotr Maciejczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Powiatowej w Policach, który dodał, że tylko w ubiegłym roku było ponad 50 zdarzeń na terenie Mierzyna.

"Teraz pierwsze działania będą mogli podejmować strażacy z Mierzyna" - mówiła wójt Teresa Dera, która wspomniała też, że ma nadzieję, że nowy wójt wybuduje remizę w Mierzynie, podobną do tych w Dobrej i Wołczkowie.

Samochód gaśniczy OSP Mierzyn do momentu wybudowania remizy będzie tymczasowo stacjonował w garażu przy ul. Spółdzielców, na terenie firmy Mabo, która użyczyła obiekt.

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej