Pobyt delegacji z Włoch w Gminie Dobra

Pobyt delegacji z Włoch w Gminie Dobra

W dniach 24-29 sierpnia 2017r. gościliśmy w ramach współpracy z gminą włoską Ponte San Nicolo przedstawicieli tej Gminy. Wśród 12 osobowej grupy byli pracownicy gminy, Prezes Stowarzyszenia Miast Partnerskich Gemellagii oraz młodzież studencka.

 

Celem tej wizyty było zapoznanie młodych ludzi z formami rekreacji w Gminie i Powiecie oraz możliwość zobaczenia terenów rekreacyjnych. W trakcie pobytu goście spotkali się z władzami gminy oraz przedstawicielami Rady Gminy Dobra. Spotkaniom towarzyszyły rozmowy oraz wymiana doświadczeń.

Pierwszego dnia nasi goście mieli okazję zobaczyć filharmonię w Szczecinie i przejść się ulicami Szczecina. Następnie odwiedzili Mierzyniankę w Mierzynie, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Przy okazji pobytu w Dobrej nawiązaliśmy do historii i twórczości Elizabeth von Arnim. 

27 sierpnia pokazaliśmy naszym przyjaciołom mniejsze miejscowości Buk, Stolec i najmniejszą w naszym powiecie Gminę Nowe Warpno.

Na poniedziałek zaplanowana została wycieczka po Szczecinie. Goście odwiedzili Urząd Miasta Szczecin, Jasne Błonia, Zamek Książąt Pomorskich oraz Wały Chrobrego.

Ponadto Włosi kibicowali swojej drużynie, która grała w Szczecinie podczas Mistrzostw Europy w piłce siatkowej mężczyzn. Wzięli udział w dwóch meczach: Włochy-Słowacja oraz Czechy-Włochy.

Cały pobyt Goście z Włoch mieszkali w Zajeździe pod Lipami.

 

 

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej