Pierwszy Dobry Mityng „Lisek i Przyjaciele” w Gminie Dobra za nami

Kategoria > Imprezy/Wydarzenia
Pierwszy Dobry Mityng „Lisek i Przyjaciele” w Gminie Dobra za nami

Sportowe emocje, widowiskowa rywalizacja oraz rodzinna atmosfera – tak w skrócie można podsumować pierwszy Dobry Mityng „Lisek i Przyjaciele”, który odbył się na stadionie przy ul. Sportowej w Dobrej. Pomimo zmiennej pogody wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców i miłośników lekkiej atletyki, a przygotowany program dostarczył atrakcji zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

Pomysłodawcą i gospodarzem wydarzenia był Piotr Lisek – wielokrotny medalista mistrzostw świata i rekordzista Polski w skoku o tyczce. To właśnie dzięki jego inicjatywie Gmina Dobra stała się areną wyjątkowego święta tej efektownej konkurencji lekkoatletycznej. W zawodach udział wzięli czołowi tyczkarze i tyczkarki z Polski oraz zagranicy, w tym m.in. Apolena Švábíková z Czech, Zofia Gaborska, Bartosz Marciniewicz oraz Maja Chamot.

Sportową rywalizację rozpoczęły dzieci i młodzież uczestniczące w konkursie skoku o tyczce. Najmłodsi mogli również korzystać z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na uczestników czekały warsztaty lekkoatletyczne, animacje, gry, zabawy i konkursy prowadzone przez KMS Szczecin. Wydarzenie od początku miało charakter rodzinnego pikniku sportowego, promującego aktywność fizyczną i zdrowy styl życia.

Oficjalnego otwarcia mityngu dokonali Wójt Gminy Dobra Magdalena Zagrodzka, Zastępca Wójta Gminy Dobra Iwona Kłosowska oraz Piotr Lisek, witając zawodników i licznie zgromadzonych kibiców. Następnie publiczność mogła śledzić emocjonującą rywalizację na rozbiegu, obserwując zmagania najlepszych zawodników skoku o tyczce.

Dekoracji uczestników dokonali Magdalena Zagrodzka – Wójt Gminy Dobra oraz Iwona Kłosowska – Zastępca Wójta Gminy Dobra. Wśród osób wspierających wydarzenie i kibicujących zawodnikom obecni byli również przedstawiciele samorządu Gminy Dobra: Jolanta Jankowska – Skarbnik Gminy Dobra, Justyna Suska-Sas – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Dobra, Katarzyna Ciurzyńska – Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Dobra, Natalia Korneluk, Janusz Zarzycki oraz Bogusław Kozioł – radni Gminy Dobra.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w organizację wydarzenia, w szczególności do Piotra Liska, KMS Szczecin, Koła Gospodyń Wiejskich „Witaj w Grzepnicy”, Pawła Blachowskiego, Cezarego Wiesława Magdy, GZ LZS Dobra oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Wołczkowie.

Pierwsza edycja Dobrego Mityngu „Lisek i Przyjaciele” pokazała, że Gmina Dobra jest doskonałym miejscem do organizacji wydarzeń sportowych na wysokim poziomie.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję tego wyjątkowego sportowego święta.

 

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej