"Gmina Dobra Biega" - relacja

Kategoria > Sport i rekreacja
"Gmina Dobra Biega" - relacja

W ubiegłą sobotę 16.09.2017 r. na terenie boiska sportowego w Grzepnicy odbyła się już po raz dziesiąty impreza sportowo-rekreacyjna pn. „Gmina Dobra Biega”. W tym roku naszymi gośćmi było znane małżeństwo olimpijczyków tj. Roman Kulesza oraz Marta Pichan-Kulesza, którzy trenują gimnastykę sportową. Oboje są reprezentantami i mistrzami Polski. Uczestniczyli również w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie, a także wielokrotnie reprezentowali nasz kraj w Mistrzostwach Świata i Europy. Wszystkich uczestników przywitała Pani Teresa Dera - Wójt Gminy Dobra, która dokonała uroczystego otwarcia imprezy życząc jednocześnie miłych wrażeń. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy przygotowali dla biegaczy dwie trasy tj. na 4 km i na 8 km. Biegi na obu dystansach miały charakter rekreacyjny.

Przed startem wszyscy biegacze wzięli udział w profesjonalnej rozgrzewce, przeprowadzonej przez Romana Kuleszę. W tym roku odnotowaliśmy rekord frekwencji w naszej biegowej imprezie, gdyż biegało 345 osób w wieku od 3-ch lat do ponad 70. Większość biegaczy stanowiły dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. Obie trasy prowadziły przez tereny leśne Grzepnicy. Po zakończeniu biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz autograf od naszych olimpijczyków. Można było również zobaczyć efektowne ćwiczenia gimnastyczne, które wykonał Roman Kulesza oraz młoda gimnastyczka Natalia. Jak zwykle na zakończenie odbyło się losowanie różnych nagród wśród wszystkich uczestników.

Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Dobra oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Dobrej. Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Arkadiusza Króla-sołtysa wsi Grzepnica oraz do Koła LZS w Grzepnicy za pomoc w organizacji całej imprezy. Dziękujemy również za pomoc strażakom z OSP Dobra.

Jerzy Trędowicz

 

 

Zdjęcia: K. Kowalewska

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej