1100 lat włoskiej miejscowości Roncajette

1100 lat włoskiej miejscowości Roncajette

W dniach 20-22 kwietnia 2018 r. polska delegacja gościła w Gminie Ponte San Nicolo. W ramach współpracy pomiędzy naszymi gminami mieliśmy okazję uczestniczyć w obchodach istnienia 1100 lat włoskiej miejscowości Roncajette.

W ramach tych obchodów mieliśmy okazję wysłuchać w pierwszy dzień pobytu wieczornego koncertu, w wykonaniu zespołu Arparla Plus, pod przewodnictwem solisty i wiolonczelisty Davide Monti, którzy grając utwory Antonio Vivaldiego, Tommaso Albinoni i Evaristo Felice Dall'Abacoprzenieśli nas w czasy średniowiecznej Italii.

Następnego dnia mieliśmy okazję zwiedzić Wencecję, która zauroczyła nas oryginalnym i niepowtarzalnym pięknem, a wieczorem uczestniczyliśmy w uroczystej kolacji średniowiecznej, na której uraczono nas potrawami z tamtego okresu.

Oprócz delegacji z Polski, w obchodach 1100-lecia istnienia Roncajette, uczestniczyły również delegacje z innych krajów: z Francji, Niemiec, Słowacji oraz lokalne stowarzyszenia. Burmistrz Ponte San Nicolo Enrico Rinuncini wraz z małżonką przywitali nas przebrani w średniowieczne stroje.

Uczestnicy wyjazdu korzystali z gościnności byłego burmistrza włoskiej gminy Giovanni Gasparina, u którego mieli zapewniony nocleg.

R. Łuniewska

 

Przetłumacz / translate
Loading...

Na skróty

Polecamy

Gminy partnerskie

Projekt POIS.02.03.00-0307/17
Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w gminie Dobra
W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku. Więcej