Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Dobra - relacja

Kategoria > Sport i rekreacja

Również w sobotę 10  sierpnia 2013 r. na kortach u państwa Ankudowiczów w Dołujach przy ul. Daniela 19 odbył się turniej tenisa ziemnego o puchar Wójta Gminy Dobra. Turniej odbywał się w dwóch kategoriach: w kategorii kobiet, do której zgłosiło się 5 zawodniczek oraz mężczyzn, do ktorej zgłosiło się 13 panów. Zawodnicy rozgrywali swoje pojedynki systemem pucharowym.

Zawodnicy i zawodniczki przez kilka godzin zmagali się na kortach.

W kategorii pań zwyciężyła Ewa Gawron z Mierzyna pokonując w finale w setach 2:0 Sylwię Walczak (również z Mierzyna). Trzecie miejsce zajęła Jolanta Szulczyk (Łęgi)  po zwycięstwie walkowerem nad Agnieszką Kowalik z Mierzyna, która odniosła kontuzję i nie mogła kontynuować gry.

W kategorii panów pierwsze miejsce wywalczył Michał Ankudowicz z Dołuj zwyciężając w finale Jana Więcławskiego z Buku 2:0. Trzecie miejsce zajął Marek Walczak z Mierzyna pokonując w setach 2:0 Mirosława Kordowskiego z Mierzyna.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz indywidualne upominki, a wszyscy uczestnicy turnieju pamiątkowe dyplomy. Nagrody wręczyli Pani Teresa Dera - Wójt Gminy Dobra oraz Pan Czesław Ankudowicz.
Serdeczne podziękowania składamy państwu Ankudowiczom za udostępnienie kortów tenisowych.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział w turnieju.