Turniej Piłki Siatkowej - relacja

Kategoria > Sport i rekreacja

W ubiegłą sobotę 20 lutego 2016 r. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dobra. W turnieju wystąpiło 8 drużyn, które rozlosowano do dwóch grup.

W każdej drużynie musiała obowiązkowo grać przynajmniej jedna zawodniczka. W obu grupach  wszystkie zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Zwycięzcy  grup spotkali się w finale, a kolejne drużyny rozgrywały swoje mecze o miejsca 3-4, 5-6 oraz 7-8.

Mistrzem gminy Dobra została reprezentacja Sławoszewa, która obroniła ubiegłoroczny tytuł pokonując w finale LZS Bezrzecze 2:0. Trzecie miejsce wywalczyła drużyna LZS „Orły” Grzepnica zwyciężając 2:0 zespół „Mierzyn 45+”. Piąte miejsce zajęła reprezentacja Wołczkowa, która pokonała drużynę „Nasz Mierzyn” 2:0. W spotkaniu o siódme miejsce OSP Dobra wygrała 2:0 z LZS „Pionier Buk”.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Katarzyna Lewandowska ze Sławoszewa, a najlepszym zawodnikiem Janek Krech z Wołczkowa. Najlepsze zespoły otrzymały puchary i upominki sportowe, a wszystkie drużyny pamiątkowe dyplomy.

Organizatorami turnieju była Gmina Dobra oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Dobrej. Serdeczne podziękowania kierujemy do dyrekcji i pracowników PSP w Mierzynie za udostępnienie sali oraz pomoc w organizacji turnieju.

tekst: Jerzy Trędowicz