Święto biegów w Dobrej

Dnia 25.03.2017r. na stadionie piłkarskim w Dobrej odbyła się druga edycja Mistrzostw Gminy Dobra w Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział wielu młodych adeptów biegania, a najliczniejszą grupę stanowili reprezentanci szkoły z Mierzyna. Mimo niezbyt przychylnej aury uczestnicy licznie stawili się na placu boju, aby skonfrontować swoje umiejętności biegowe ze swoimi rówieśnikami z terenu całej gminy i aby wyłonić najlepszego w danej kategorii wiekowej.

Jako pierwsze w szranki stanęły dziewczynki z klas 1-3 SP. Do pokonania miały 1 okrążenie wokół stadionu. Po emocjonującym finiszu zwyciężyła Maja Połubok przed Leną Bytomską i Laurą Niedzielską. W kategorii chłopców nie miał sobie równych Filip Koźlik, który pozostawił w pokonanym polu Marcela Łopuszyńskiego i Roberta Oczeretko. Następnie nadszedł czas na dziewczęta z klas 4-6 SP. Tutaj prym wiodły uczennice szkoły z Dobrej, które miedzy sobą rozegrały walkę o końcowy triumf w biegu. Po emocjonującym finiszu rodem z największych aren lekkoatletycznych rzutem na taśmę w dosłownym tego słowa znaczeniu wygrała Ola Wojciechowska przed Alicją Zamkiewicz i Emmą Gryczman ze szkoły z Mierzyna. Po emocjach związanych ze startem dziewcząt, przyszedł czas na chłopców w najliczniej obsadzonej serii biegowej. U chłopców nie było niespodzianek i palmę pierwszeństwa przywdział Miłosz Dryjański przed Ignacym Jaroszem i Aleksandrem Tymkiewiczem, wszyscy ze szkoły w Mierzynie. Pragnę nadmienić, że bieg z dużą przewagą wygrał Igor Krępa jednak ten zawodnik był z kategorii wiekowej z gimnazjum, do której zgłosił się tylko on jeden.

Ostatnim aktem imprezy był bieg w kategorii open. Tutaj obyło się bez niespodzianek. W kategorii kobiet zwyciężyła Maria Białasik przed Małgorzatą Cibor, która drugi raz z rzędu musiała zadowolić się drugim miejscem, a stawkę zamknęła Danuta Rekowska. W kategorii mężczyzn status quo zachował Krzysztof Sawicki, który w tym dniu również wygrał bieg w Szczecinie, a na drugi dzień bieg w Puszczy Bukowej, przed zeszłorocznym srebrnym medalistą Bogusławem Kozłem i Danielem Krępą.

Zwycięzcy na pamiątkę otrzymali statuetki, medale i dyplomy, a pozostali którym nie udało się wygrać w tym roku zdobyli niezbędne doświadczenie i mam nadzieję, że za rok tutaj wrócą i powalczą o najwyższe laury, a ponadto zaszczepią w sobie chęć do rywalizacji i aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, bo kierując się starą zasadą Pierre de Coubertin nie zwycięstwo jest najważniejsze, ale sam udział.

Z tego miejsca zachęcam wszystkich do systematycznych treningów i zapraszam na przyszłoroczne zmagania w Mistrzostwach Gminy Dobra w Biegach Przełajowych.