Podsumowanie Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta

Kategoria > Sport i rekreacja

W dniu 29 sierpnia br.  na kortach w Dołujach odbył się  III Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Wójta Gminy Dobra. Do Turnieju zgłosiło się 20 panów i 5 pań, które po raz pierwszy wzięły udział w tej imprezie.
Wszystkie spotkania były bardzo zacięte i trudno było od razu wskazać zwycięzcę.  W kategorii pań spotkania były rozgrywane systemem  „każdy z każdym”, natomiast panowie rozgrywali swoje pojedynki systemem „pucharowym”.

W kategorii pań zwyciężyła Ewa Gawron z Mierzyna (4 zwycięstwa). Drugie miejsce zajęła pani Jadwiga Surowiec z Dobrej (3 zwycięstwa). Na trzecim miejscu uplasowała się pani Dorota Warzocha z Mierzyna (2 zwycięstwa). Czwarte miejsce przypadło pani Sylwii Walczak z Mierzyna (1 zwycięstwo). Piąte miejsce zajęła pani Agnieszka Świderska z Bezrzecza (bez zwycięstwa).

W kategorii mężczyzn I miejsce wywalczył Tomasz Kulgawczuk (z Bezrzecza) , który w finale pokonał mieszkańca Dołuj Zdzisława Lewandowskiego 2:0 .
W meczu o III miejsce zwycięzcą okazał się Bogusław Giełczyk z Wołczkowa pokonując  Edwarda Urbanowicza z Mierzyna 2:0.

Najmłodszym zawodnikiem Turnieju okazał się 16 letni Mateusz Surowiec z Dobrej, a najstarszym pan Edward Urbanowicz z Mierzyna, który uplasował się w końcowej klasyfikacji na 4 miejscu.

Organizator dziękuje wszystkim zawodnikom za wspaniałą grę i zaprasza na kolejny Turniej w przyszłym roku, a szczególne podziękowania  składamy państwu Ankudowiczom, którzy udostępnili na Turniej ten piękny obiekt.