Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego – relacja

Kategoria > Sport i rekreacja

W ubiegły czwartek w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie przy ul. Kolorowej odbył się finał Młodzieżowego Turnieju Tenisa Stołowego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Dobra o Puchar Wójta Gminy Dobra. Do turnieju finałowego zakwalifikowano najlepszych uczniów, którzy w swoich szkołach rozgrywali turnieje eliminacyjne. Przed rozpoczęciem zawodów odbyło się losowanie do poszczególnych grup z podziałem na 4 kategorie: dziewcząt i chłopców szkół podstawowych oraz dziewcząt i chłopców z gimnazjum.

W czwartkowym turnieju gimnazjaliści rozgrywali swoje pojedynki w swoich grupach systemem „każdy z każdym” i po podliczeniu punktów uzyskali następujące wyniki:

V miejsce – Krystian Juchniewicz

Równolegle z gimnazjalistami rozgrywali swoje pojedynki w czterech grupach uczniowie szkół podstawowych, również systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu eliminacji najlepsi z dwóch pierwszych miejsc każdej grupy awansowali do ćwierćfinałów, a następnie zwycięzcy do półfinałów i finału.

W kategorii dziewcząt ze szkół podstawowych zwyciężyła Laura Drążkiewicz (PSP Mierzyn). Drugie miejsce zajęła  Aleksandra Drążkiewicz (PSP Mierzyn), a trzecią lokatę zdobyła Julianna Tymczyszyn (PSP Dołuje).

W kategorii chłopców ze  szkół podstawowych zwyciężył Filip Byczak (PSP Mierzyn) pokonując w finale Dawida Hewelta (PSP Dobra). Trzecie miejsce zajął Jakub Burda (PSP Mierzyn) zwyciężając Eryka Winklera (PSP Mierzyn).

Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy turnieju pamiątkowe medale. W zawodach wzięło udział 44 zawodników i zawodniczek.

Imprezę zorganizowała Gmina Dobra przy współpracy Gminnego Zrzeszenia LZS w Dobrej. Serdeczne podziękowania kierujemy do Dyrekcji i pracowników PSP w Mierzynie za udostępnienie sali gimnastycznej oraz pomoc przy organizacji imprezy.