Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej

Kategoria > Sport i rekreacja

W dniu 12 czerwca 2010 r. na terenie kompleksu sportowego „Orlik 2012” w Dobrej po raz pierwszy odbyły się Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych Gminy Dobra. W Turnieju udział wzięli uczniowie wszystkich szkół, którzy reprezentowali wcześniej wylosowane państwa.
Mistrzostwa były rozgrywane systemem „każdy z każdym” w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III  oraz IV-VI. Po bardzo zaciętych i emocjonujących meczach klasyfikacja Mini Mistrzostw przedstawia się następująco:

Klasy I – III:
1 miejsce – Meksyk (SP Dobra)
2 miejsce – Nowa Zelandia (SP Bezrzecze)
3 miejsce – Korea Południowa (SP Mierzyn)
4 miejsce – Korea Północna (SP Rzędziny)

5 miejsce – Szwajcaria (SP Bezrzecze)

W kategorii klas młodszych królem strzelców został Michał Grasza  (SP Dobra-Meksyk), który zdobył 15 goli. Najlepszym bramkarzem został Karol Rakowski (SP Dobra-Meksyk), a najlepszym zawodnikiem Turnieju – Alex Gutstein (SP Bezrzecze-Nowa Zelandia).
W kategorii klas starszych królem strzelców został Dawid Teodorczyk (SP Mierzyn-Chile) strzelając przeciwnikom 6 goli. Najlepszym bramkarzem został Jakub Tomczak (SP Dołuje-Urugwaj), a najlepszym zawodnikiem całego Turnieju – Konrad Teodorczyk (SP Mierzyn-Chile).
Organizatorem Mini Mistrzostw Świata była Pani Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, a współorganizatorami Red Box Soccer w Szczecinie oraz Restauracja McDonalds w Lubieszynie.