Lekcja niemieckiego futbolu

Boisko do piłki nożnej

Dnia 10.11.2015 r. o godz. 17.00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Pasewalku stanęły naprzeciw siebie młodzieżowe zespoły Pasewalker FV ( Niemcy) – Orlik Dobra.
Mecz został rozegrany jako owoc nawiązania współpracy z klubem z Pasewalku.
Mimo padającego deszczu wszyscy przed pierwszym gwizdkiem byli zwarci i gotowi. Początkowe minuty meczu nie wskazywały na zwycięstwo którejkolwiek z drużyn. Mecz toczył się w środku pola, a drużyny pierwszych kilka minut przeznaczyły na rozpoznawanie rywala. Zespół niemiecki prezentował futbol bardziej ułożony i zdyscyplinowany taktycznie. Niemieccy chłopcy górowali nad naszymi warunkami fizycznymi i przygotowaniem kondycyjnym, naszym za to nie można było odmówić ambicji i woli walki. Mecz był podzielony na 3 części po 20 min . W pierwszej części do gry zespół Pasewalker wystawił najsilniejszy skład. Nasi chłopcy początkowo stawiali opór wyższym i silniejszym rywalom , ale z minuty na minutę siły słabły, a napór Niemców wzrastał . Nasze Orliki stawiali dzielnie czoło przez pierwsze 10 min , ale po 10 min rozwiązał się worek z bramkami dla młodych Niemców. Ta cześć meczu zakończyła się prowadzeniem drużyny Pasewalker FV 4-0.
Mimo niekorzystnego wyniku chłopcy z Dobrej nie podłamali się i wyszli zmotywowani na druga cześć meczu. W tej części wybiegł drugi zespół Niemców. Od razu zrobiło się więcej miejsca na boisku. Nasi chłopcy zaczęli śmielej atakować i gra praktycznie przeniosła się pod pole karne przeciwnika.  Wynikiem tych ataków była bramka dla naszych Orlików. Morale w naszym zespole od razu wzrosły. Suną atak za atakiem na bramkę Niemców. Jednak po jednym z ataków poszła kontra i młodzi piłkarze Pasewalker FV zdołali strzelić bramkę.
Ta cześć meczu zakończyła się rezultatem 1-1.
Ostatnim aktem meczu była trzecia cześć. Do gry na pierwszych 10 min wrócił pierwszy zespół Niemców. Gra znowu przeniosła się na połowę naszej drużyny. Nasi zawodnicy odczuwali już trudny tego spotkania, ale nie poddawali się mino niekorzystnego wyniku.
Na ostanie 10 min wrócił zespół drugi Niemców i gra się znowu wyrównała.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8 -1 dla drużyny Pasewalker FV , ale trzeba w tym miejscu zaświadczyć , że w niemieckim zespole wystąpiło kilku starszych o rok zawodników no i grali na własnym terenie. Naszym chłopcom nie można było odmówić ambicji i waleczności jednak na drużynę niemiecką było to stanowczo za mało. Mimo wysokiej porażki chłopcy z Orlika Dobra zaprezentowali się poprawnie, walczyli do końca i miejmy nadzieję , że ta lekcja niemieckiego futbolu zaprocentuje w przyszłości i wyciągnie nasza drużyny wnioski rewanżując się Niemcom na naszym terenie w najbliższym czasie.