W ramach współpracy z Gminą Ponte San Nicolo ( Włochy) w grudniu 2021r. zrealizowano wspólne przedsięwzięcie na poziomie szkół podstawowych. Uczniowie ze szkoły w Ponte San Nicolo i uczniowie ze szkół z terenu Gminy Dobra przygotowali własnoręcznie ozdoby i kartki świąteczne. Ozdoby i kartki ze szkoły z Ponte San Nicolo trafiły do naszych szkół, a życzenia naszych uczniów zostały przesłane do Włoch. Pomysłodawcom projektu była Gmina Ponte San Nicolo. Tegoroczny projekt stanowi przygotowanie do realizacji kolejnych projektów i współpracy pomiędzy szkołami.

 

  • 1
  • 2
  • 3

Do wspólnego projektu ozdób i życzeń świątecznych włączyli się również uczniowie z Medvode w Słowenii. 

Kartki świąteczne, które dotarły do Włoch.  

  • 2
  • 3
  • 4
 

W dniach od 22 do 26 lutego 2019r. w Ponte San Nicolo odbyło się podsumowanie projektu IMAGINE NEXT. W projekcie tym uczestniczyły delegacje z miast partnerskich: Crest ( Francja ), Nidda ( Niemcy ), Medvode ( Słowenia ) oraz delegacja z Dobrej. Gminę Dobra reprezentowały władze Gminy, uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej wraz z dyrektorem szkoły, przedstawiciele Stowarzyszenia GZ LZS, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Sołectwa Dołuje, Stowarzyszenia Klub Sportowy Wołczkowo-Bezrzecze, Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej oraz studenci z Interdyscyplinarnego Koła Naukowego "Filorom" działającego przy Uniwersytecie Szczecińskim Wydział Filologiczny. Realizatorem projektu była włoska gmina Ponte San Nicolo i Stowarzyszenie I Gemellaggi.

W dniach 15-17 czerwca, delegacja Gminy Dobra gościła we włoskiej Gminie Ponte San Nicolo. Dzięki partnerstwu obu samorządów, przedstawiciele naszej gminy wzięli udział w tradycyjnym dla tego regionu Włoch, święcie sardynki. Kultywowane przez mieszkańców północno-wschodnich Włoch imprezy będące swoistym podziękowaniem za dary morza, od lat gromadzą i integrują lokalnych mieszkańców.