Derby piłkarskie, a więc pojedynki między dwiema drużynami z tej samej miejscowości, lub dwóch miejscowości położonych w niewielkiej od siebie odległości, zwykle charakteryzują się walką od pierwszego do ostatniego gwizdka. Nie inaczej było w sobotę 22 marca na boisku w Dobrej, gdzie w lidze okręgowej zmierzyły się zespoły LZS Ehrle Dobra oraz GKS Mierzyn. Lepsi okazali się ci drudzy, którzy zwyciężając 3:1, zdobyli cenne punkty w walce o utrzymanie w lidze.

Mecz w dużym stopniu ułożył się już w pierwszej połowie, którą 2:0 wygrali piłkarze z Mierzyna. W drugiej połowie do odrabiania strat ruszyli zawodnicy Ehrle. Piękny gol z rzutu wolnego strzelony przez Kondraciuka tchnął w ich serca nadzieję na zdobycie choćby jednego punktu. Jednak chwilę później praktycznie było już po meczu, gdy jeden z piłkarzy z Dobrej otrzymał czerwoną kartkę, a kolejną bramkę, po błędzie obrony, zdobył GKS. Ostatecznie piłkarze Ehrle Dobra ulegli zawodnikom GKS Mierzyn 1:3.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!