Mierzynianka - Informacje

 

Miesiąc

Data

Impreza

Miejsce

Maj

12

Sportowe Igrzyska Przedszkolaków

Teren Sportowo-Rekreacyjny
„Mierzynianka”

26-1.06

Sportowy Turniej Miast i Gmin

„Tydzień sportu dla wszystkich”

jw.

28

Dzień Dziecka Na Sportowo

j.w.

Grudzień

3

„Mikołajki na sportowo”

jw.

 

*  Uwaga: Termin niektórych imprez może ulec zmianie

 

Opracował: Jerzy Trędowicz

Zatwierdził:  Wójt Teresa Dera

Na terenie sportowo-rekreacyjnym "Mierzynianka" w Mierzynie prowadzone są prace związane z budową budynku świetlicy. Tym samym nie ma możliwości przeprowadzenia w bezpieczny sposób imprezy plenerowej „Mikołajki na sportowo” zaplanowanej  na dzień 7.12.2019 r. 

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Wójt Teresa Dera

W ubiegłą sobotę 1.06.2019 r. na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie odbył się sportowy festyn plenerowy z okazji Dnia Dziecka pn. „Żyj zdrowo i sportowo”, „Mierzyński Wór Przygód – Dzień Dziecka”. Impreza ta została zorganizowana w ramach budżetu obywatelskiego gminy Dobra.

Tradycyjnie już na dzieci czekało wiele różnych zabaw, konkursów oraz niespodzianek. Duże zainteresowanie wzbudził przyjazd samochodów militarnych, a dzieci i opiekunowie mogli zasiąść za kierownicą kilku pojazdów oraz wziąć udział w konkursie sprawnościowym i w szukaniu „skarbów” za pomocą specjalnego urządzenia.  

Najmłodsi mogli do woli korzystać z dmuchanych zamków, uczyć się różnych tańców, brać udział w warsztatach robienia lizaków oraz występować w zabawach i grach sportowych. Dzieci przedszkolne zaprezentowały specjalne układy taneczne, za co otrzymały wielkie brawa. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymały nagrody. Ponadto chętni mogli skorzystać z porad specjalistów w zakresie samoobrony, zdrowego żywienia oraz segregacji śmieci.

W dniu 14.05.2019 r. (wtorek) o godz. 10.00 na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie przy ul. Nasiennej 20 odbędą się IV Sportowe Igrzyska Przedszkolaków. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do kibicowania naszym najmłodszym sportowcom.

Wójt Teresa Dera

W ubiegłą sobotę 1.12.2018 r. Na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie, mimo niesprzyjającej aury (oblodzenia), odbyła się plenerowa impreza dla dzieci pn. „Mikołajki na sportowo”. Jak co roku dla wszystkich dzieci organizatorzy przygotowali różne konkursy sportowo rekreacyjne na świeżym powietrzu. Odbywały się konkursy rzutów do kosza, rzutów do celu, strzelania z łuku do tarczy, strzałów piłką do bramki oraz różne muzyczne gry i zabawy. Dzieci odwiedził również Święty Mikołaj, który jak zwykle przyniósł dla wszystkich słodkie prezenty.

Organizatorami tej imprezy byli Wójt Gminy Dobra – Pani Teresa Dera, teren sportowo-rekreacyjny Mierzynianka oraz Pan Andrzej Grochowski – Przewodniczący GZ LZS w Dobrej.

Jerzy Trędowicz

W najbliższą sobotę 1.12.2018 r. o godz. 10.00 na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie odbędzie się plenerowa impreza dla dzieci pn. „Mikołajki na sportowo”. Na dzieci jak zwykle czekają różne niespodzianki, a swoją wizytę zapowiedział też Św. Mikołaj.

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci wraz z opiekunami.

Wójt Teresa Dera

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych (bez względu na wiek) do wzięcia udziału w wyjątkowej imprezie rekreacyjnej, która odbywa się w ramach akcji "100 treningów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski". Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 14.10.2018 r. o godz. 9.30 na Terenie Rekreacyjnym "Mierzynianka" w Mierzynie przy ul. Nasiennej 20. Każdy kto weźmie udział w treningu gimnastycznym otrzyma pamiątkową koszulkę. Trening poprowadzą trenerzy z Fundacji "Anioły Sportu" oraz kampanii "Trenuję Bo Lubię".

Wójt Teresa Dera

W najbliższy wtorek 15.05.2018 r. o godz. 10.00 na Terenie Sportowo-Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie odbędą się po raz trzeci „Sportowe Igrzyska Przedszkolaków”. W imprezie udział biorą dzieci z placówek przedszkolnych z terenu gminy Dobra. Serdecznie zapraszam wszystkich do kibicowania naszym najmłodszym mieszkańcom.

 

Wójt Teresa Dera