Mierzynianka - Informacje

Nowa nawierzchnia boiskaZakończyły się prace związane z wymianą nawierzchni boiska do piłki nożnej na terenie rekreacyjnym "Mierzynianka" w Mierzynie. Zadanie było realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Dobra i dodatkowo otrzymało dofinansowanie w ramach konkursu pn. „Sportowo Kulturalnie Lokalnie” w wysokości 161.071,00 zł.

Od dnia dzisiejszego ponownie można korzystać z boiska - pamiętać jednak należy by nowej nawierzchni używać odpowiedniego obuwia przeznaczonego do nawierzchni ze sztucznej trawy.

ZGODNIE Z ZALECENIAMI PRODUCENTA TRAWY NIEDOZWOLONE JEST UŻYWANIE BUTÓW PIŁKARSKICH Z METALOWYMI KOŁKAMI CZY TEŻ BUTÓW SPRINTERSKICH Z KOLCAMI.

Miesiąc

Data

Impreza

Miejsce

Maj

26-1.06

Sportowy Turniej Miast i Gmin

„Tydzień sportu dla wszystkich”

jw.

28

Dzień Dziecka Na Sportowo

jw.

 

Grudzień

2

„Mikołajki na sportowo”

jw.

 

*  Uwaga: Termin niektórych imprez może ulec zmianie

 

Opracował: Jerzy Trędowicz

Zatwierdził:
Wójt Teresa Dera

Zdjęcie z wydarzeniaW ubiegłą sobotę 3.12.2022 r. na Terenie Sportowo-Rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie odbyła się rekreacyjna impreza dla dzieci pn. „Mikołajki na Sportowo”.  Jak zawsze organizatorzy przygotowali wiele różnych atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Dzieci oraz ich rodzice brały udział w konkursach sportowych takich jak rzut lotką do tarczy, strzelanie z łuku do celu i strzały piłką do bramki. Wszystkie chętne dzieci brały również udział w warsztatach artystycznych w świetlicy, na których robiły kolorowe cukierki na choinkę. Ponadto harcerze uczyli wszystkich jak wiązać sznurem różne węzły, a także jak wykonać pacynkę ze szmatek.

Obrazek św. Mikołaja Serdecznie zapraszam dzieci na spotkanie ze św. Mikołajem w dniu 3 grudnia 2022r. (sobota) na Terenie Sportowo-Rekreacyjnym Mierzynianka w Mierzynie przy ul. Nasiennej 20. Początek – godz. 11.00.

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci wraz z opiekunami.

Wójt Gminy Dobra
Teresa Dera

W dniu dzisiejszym tj. 10 listopada br. Gmina Dobra przekazuje plac budowy pod prace związane z wymianą nawierzchni boiska na terenie rekreacyjnym "Mierzynianka" znajdującego się w Mierzynie przy ul. Nasiennej. Dotychczasowa, zniszczona nawierzchnia zostanie zastąpiona nawierzchnią ze sztucznej trawy o przeznaczeniu piłkarskim. Zgodnie z podpisaną umową termin zakończenia prac został określony na 16 stycznia 2023 r. i do tego czasu boisko będzie wyłączone z użytkowania

Inwestycja jest wykonywana w ramach projektu zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego na rok 2022.

Kierownik WKI

 

Miesiąc

Data

Impreza

Miejsce

Maj

12

Sportowe Igrzyska Przedszkolaków

Teren Sportowo-Rekreacyjny
„Mierzynianka”

26-1.06

Sportowy Turniej Miast i Gmin

„Tydzień sportu dla wszystkich”

jw.

28

Dzień Dziecka Na Sportowo

j.w.

Grudzień

3

„Mikołajki na sportowo”

jw.

 

*  Uwaga: Termin niektórych imprez może ulec zmianie

 

Opracował: Jerzy Trędowicz

Zatwierdził:  Wójt Teresa Dera

Na terenie sportowo-rekreacyjnym "Mierzynianka" w Mierzynie prowadzone są prace związane z budową budynku świetlicy. Tym samym nie ma możliwości przeprowadzenia w bezpieczny sposób imprezy plenerowej „Mikołajki na sportowo” zaplanowanej  na dzień 7.12.2019 r. 

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Wójt Teresa Dera

W ubiegłą sobotę 1.06.2019 r. na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie odbył się sportowy festyn plenerowy z okazji Dnia Dziecka pn. „Żyj zdrowo i sportowo”, „Mierzyński Wór Przygód – Dzień Dziecka”. Impreza ta została zorganizowana w ramach budżetu obywatelskiego gminy Dobra.

Tradycyjnie już na dzieci czekało wiele różnych zabaw, konkursów oraz niespodzianek. Duże zainteresowanie wzbudził przyjazd samochodów militarnych, a dzieci i opiekunowie mogli zasiąść za kierownicą kilku pojazdów oraz wziąć udział w konkursie sprawnościowym i w szukaniu „skarbów” za pomocą specjalnego urządzenia.  

Najmłodsi mogli do woli korzystać z dmuchanych zamków, uczyć się różnych tańców, brać udział w warsztatach robienia lizaków oraz występować w zabawach i grach sportowych. Dzieci przedszkolne zaprezentowały specjalne układy taneczne, za co otrzymały wielkie brawa. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursach otrzymały nagrody. Ponadto chętni mogli skorzystać z porad specjalistów w zakresie samoobrony, zdrowego żywienia oraz segregacji śmieci.

W dniu 14.05.2019 r. (wtorek) o godz. 10.00 na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie przy ul. Nasiennej 20 odbędą się IV Sportowe Igrzyska Przedszkolaków. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do kibicowania naszym najmłodszym sportowcom.

Wójt Teresa Dera