Czerwony wykrzyknikInformuję, że z powodu choroby pracownika, w dniach od  2.11 do 6.11. 2021 r. świetlica wiejska na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie będzie nieczynna.

Wójt Teresa Dera

Zdjęcie pracy wykonanej na warsztatach w świetlicy.Świetlica Mierzynianka działa od 20.07.2021r. Prowadzone są tu zorganizowane wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym. Młodsze dzieci z rodzicami lub opiekunami odwiedzają świetlicę i korzystają z materiałów plastycznych oraz gier i puzzli. Do tej pory dzieci wzięły udział w .in. następujących warsztatach:

-„Czary z tektury i sznurka” – warsztaty plastyczne.

Dzieci stworzyły swoje portrety oraz wizerunki ulubionych czworonogów. Podczas zajęć wykorzystaliśmy niepotrzebne kartony, przy okazji porozmawialiśmy o ochronie przyrody i wykorzystaniu makulatury.

-„Poznajmy się” – zajęcia integracyjne oraz warsztaty rękodzieła artystycznego.

Dzieci podziwiały panoramę Mierzyna z wieży widokowej, która znajduje się na obiekcie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka, zaliczyły ścieżkę zdrowia oraz podczas zabaw integracyjnych poznały swoje imiona. Najważniejszym punktem spotkania było wykonanie tabliczek z imieniem, z wykorzystaniem glinki artystycznej oraz farb kredowych.

-„Szczęście nie jedno ma imię” – gry i zabawy na świeżym powietrzu

Dzieci opracowały przepis na szczęście. Była zabawa z podziałem na role (dramy). Nauczyły się robić pompony, wykonały z nich kłębki szczęścia.  Poznały zabawy, w które bawili się kiedyś rodzice i dziadkowie (wyliczanki, Palec do budki, Figurki zmieńcie się).

 

Zachęcamy do śledzenia aktualności oraz relacji z warsztatów na Facebooku świetlicy https://www.facebook.com/swietlicamierzynianka/

Czerwony wykrzyknikW dniu 21.08.2021 r. (sobota) świetlica wiejska w Mierzynie przy ul. Nasiennej 20 będzie zamknięta.

Wójt Teresa Dera

W ubiegły wtorek, 20 lipca 2021r. została otwarta nowa świetlica, która mieści się na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie przy ul. Nasiennej 20.  Wszystkich przybyłych gości, i tych młodszych i tych trochę starszych, przywitała Sekretarz Gmina Dobra – Pani Rozalia Adamska oraz sołtys Mierzyna Jan Głowacki.  Na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz drobne upominki. Po przywitaniu odbyły się pierwsze zajęcia pod okiem pani Dagmary, która będzie na co dzień prowadziła zajęcia ze wszystkimi chętnymi.

Świetlica czynna będzie w następujące dni:

Wtorek      10.00 – 18.00

Środa        12.00 – 20.00

Czwartek   12.00 – 20.00

Piątek       12.00 – 20.00

Sobota       10.00 – 18.00

WakacjeŚwietlice wiejskie w Grzepnicy, Buku i Łęgach zapraszają dzieci i młodzież do udziału w nieodpłatnych zajęciach organizowanych w okresie wakacji.

Zaplanowano m.in. zajęcia plastyczne, sportowe, zabawy grupowe, wycieczki piesze i rowerowe.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Harmonogramy zajęć i zapisy na poszczególne warsztaty prowadzone są w świetlicach.

Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacji tj. od 28 czerwca do 31 sierpnia 2021 r., świetlice będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach:

• Świetlica wiejska w Łęgach: od 10:00 do 16:00

• Świetlica wiejska w Buku: od 9:00 do 15:00

•  Świetlica wiejska w Grzepnicy: od 10:00 do 16:00

Zapraszamy dzieci i młodzież!

Zdjęcie świetlicy w BukuKierownik Ośrodka Pomocy Społecznej informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 6 maja 2021 r. od dnia 17 maja 2021 r. wznowiona zostaje działalność świetlic wiejskich na terenie naszej gminy.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia w okresie od 17 do 28 maja prowadzenie działalności przez świetlice jest dopuszczalne wyłącznie na otwartym powietrzu, pod warunkiem udziału nie więcej niż 15 osób, zachowania odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami oraz zapewnienia, aby uczestnicy nie spożywali napojów lub posiłków.

Od 31 maja dopuszczalne będą zajęcia wewnątrz świetlicy pod warunkiem udziału nie więcej niż 15 osób, zachowania odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami, zapewnienia, aby uczestnicy realizowali nakaz zakrywania ust i nosa, oraz zapewnienia, aby uczestnicy nie spożywali napojów lub posiłków.

Świetlice działają od poniedziałku do piątku w godzinach:

  • Świetlica wiejska w Buku – 14:30 – 20:30,
  • Świetlica wiejska w Łęgach – 14:00 – 20:00.
  • Świetlica wiejska w Grzepnicy – 14:00 – 20:00,

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież!!!

Krystyna Ryszkiewicz
Kierownik Ośrodka
Pomocy Społecznej w Dobrej

Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego od dnia 24 października 2020 r. ośrodki wsparcia dziennego, w tym świetlice wiejskie w Buku, w Grzepnicy i w Łęgach są zamknięte do odwołania.

Na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej (opsdobra.pl) w zakładce „Ferie zimowe” przygotowaliśmy dla Państwa propozycję kreatywnego spędzania wolnego czasu dla całej rodziny.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli wrócić do wspólnych zajęć w prowadzonych przez nas świetlicach wiejskich na terenie naszej gminy.

Patrycja Karczyńska
OPS

26 sierpnia odbyły się w naszej świetlicy warsztaty zakręcania balonów, które przyciągnęły zarówno małych jak i dużych mieszkańców Buku. Zabawa przyniosła nam wiele radości, choć nie łatwo było zakręcić balon tak, aby powstało coś fajnego. Nauka jednak przyniosła efekty.Dzieci nauczyły się robić pieski, żaby, kwiaty, serca i koty. Z powodu dużego zainteresowania warsztatami odbyły się dodatkowo zajęcia w dniu 28 sierpnia. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z pozyskanych umiejętności.

Elżbieta Marciniak

W dniu 30 sierpnia odbyły się rozgrywki w darta i tenisa stołowego dla wszystkich chętnych dzieci, które współorganizował miejscowy LZS Buk. Pogoda dopisała więc rozgrywki w darta zorganizowaliśmy na świeżym powietrzu, a tenis stołowy w świetlicy. Jednocześnie odbywały się dwa turnieje. Uczestnikom dzielnie kibicowali rodzice i członkowie koła LZS. Najmilej nam było popatrzeć jak dzielnie sobie radzą najmłodsi zawodnicy, 4 latkowie, którzy samodzielnie rzucali do tarczy bez pomocy starszych. Rośnie nam następne pokolenie członków koła co niezmiernie cieszy organizatorów. W turnieju tenisa stołowego, zaskoczenie ponieważ zwycięstwo przypadło jedynej dziewczynce startującej w tej konkurencji. Brawo dla uczestników za udział. Tradycyjnie każdy otrzymał nagrodę ufundowaną przez koło LZS Pionier Buk.

Elżbieta Marciniak

W dniach 26-29 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Grzepnicy dzieci odbyły „podróż po kontynentach”, podczas zajęć wszyscy uczestnicy zamienili się w podróżników i odkrywców. Dzieci poznały wiele ciekawostek geograficznych – największe miasta, najdłuższe rzeki, najwyższe góry, a także charakterystyczne zwierzęta i rośliny. Dowiedziały się jak wygląda codzienne życie ludzi zamieszkujących w różnych częściach Świata. Poznały i wykonały z masy solnej najbardziej znane zabytki kuli ziemskiej takie jak: Piramida Cheopsa, Chiński Mur, Statua Wolności i Big Ben. Na koniec zajęć dzieci wzięły udział w indyjskim odpowiedniku „Śmigusa-Dyngusa” i obsypywały się różnokolorowymi proszkami. To wszystko w atmosferze wspólnej zabawy i śmiechu.

Janina Kapłon

W dniach 19-22 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Grzepnicy odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży z języka angielskiego finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy, podczas której dzieci poznawały słówka i zwroty w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni z takiej formy nauki.

Janina Kapłon

Podkategorie