W dniu 6 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Łęgach odbyły się warsztaty florystyczne prowadzone przez Szczecińską Manufakturę z pomysłem - „Twórcza Cytrynka”. Na spotkanie przyszła liczna grupa dzieci i młodzieży. Każdy miał okazję stworzyć własną kompozycję roślinną w szklanym kielichu. Przy użyciu naturalnych materiałów takich jak: sukulenty, muszelki, kamyki i mech powstały przepiękne prace florystyczne.

Magdalena Siarkowska

 

W pierwszych dniach sierpnia w Świetlicy Wiejskiej w Łęgach odbyły się kolejne warsztaty, tym razem licznie przybyłe dzieci robiły łapacze snów oraz obraz zamknięty w pudełku. Zabawy było co niemiara i super efekty końcowe. Przed nami kolejne warsztaty na które serdecznie zapraszamy.

Magdalena Siarkowska

24 lipca w Świetlicy Wiejskiej w Łęgach odbyły się warsztaty pod nazwą – „Prace w drewnie”. Licznie przybyłe dzieci za pomocą papieru ściernego wygładzały deseczki, wybierały i przyklejały motyw z papieru ryżowego na drewno, które następnie zostało pomalowane. Na zakończenie każdy samodzielnie wkręcił haczyki i w ten sposób powstały piękne wieszaczki.

Dnia 28 czerwca odbyły się warsztaty „Lizakowe” w świetlicy wiejskiej w Łęgach. Słodkie zajęcia prowadzone były przez Panie ze Szczecińskiej Manufaktury z Pomysłem Twórcza Cytrynka. Podczas warsztatów każdy mógł stworzyć lizaka według własnej wyobraźni i pomysłu, w ten sposób powstały motylki, misie, jednorożce, emotki oraz wiele innych kolorowych i słodkich lizaków. Jest to już druga wizyta Twórczej Cytrynki w naszej świetlicy. Na kolejne tygodnie wakacji świetlica przygotowała wiele ciekawych warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Magdalena Siarkowska

Dnia 8 czerwca 2019 roku na placu zabaw przy świetlicy wiejskiej w Łęgach odbył się festyn z okazji Dzień Dziecka organizowany przez LZS Sokoły Łęgi oraz Świetlicę Wiejską. Imprezę zorganizowano ze środków budżetu obywatelskiego Gminy Dobra oraz dofinansowania z gminnego programu profilaktyki rozwiązywania problemów alkoholowych. Dzieci oglądnęły przedstawienie pt. „Piracka przygoda w Klaunolandii” z udziałem klaunów. Podczas przedstawienia dzieci musiały m.in. nakarmić głodne rekiny, nałowić ryb i ugotować z nich śmiechową zupę J. Odpowiadały na zagadki pirackie, składały wielką mapę Klaunolandii oraz brały udział w konkursach z nagrodami. Po przedstawieniu dzieci miały okazję poszaleć w dmuchanym zamku, strzelać z bezpiecznych łuków oraz porobić wielkie bańki. Wszystkim bardzo się podobała zabawa z chustą animacyjną Falujące Morze. Odbyło się wspólne pasowanie na pirata i każde dziecko otrzymało certyfikat z tej okazji. Każdy z przybyłych nie mógł narzekać na nudę, był to zdecydowanie dzień pełen atrakcji, śmiechu i wspólnej zabawy!

Magdalena Siarkowska

W dniu 19 maja odbył się w Łęgach „Rodzinny turniej piłki siatkowej” organizowany przez LZS Sokoły Łęgi i Świetlicę Wiejską. Jak nazwa wskazuje w rywalizacji udział wzięły rodziny - rodzice z dziećmi. Poszczególne mecze były bardzo zacięte, gracze podchodzili do rywalizacji z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem. Wszyscy za osiągnięte wyniki otrzymali dyplomy i medale, choć wygrana była tu sprawą drugorzędną. Głównym celem imprezy była dobra zabawa i krzewienie aktywności fizycznej wśród najmłodszych, a to udało się w 100 procentach. Pogoda, jak zwykle nam dopisała, uczestnicy turnieju byli zadowoleni i naładowani pozytywną energią. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku w turnieju weźmie udział jeszcze więcej rodzin.

Magdalena Siarkowska

14 kwietnia 2019 odbył się marsz Nordic Walking Śladami Żurawia, to już kolejne takie wydarzenie zorganizowane w ramach współpracy Świetlicy Wiejskiej w Łęgach oraz LZS Sokoły Łęgi. Przeszliśmy prawie 10 km. Pogoda dopisała, było miło, ciepło i słonecznie.

Magdalena Siarkowska

Kwietniowy tydzień w świetlicy spędziliśmy głównie na beztroskiej zabawie. Dnia 8 kwietnia wspólnie zbieraliśmy drewno i rozpaliliśmy ognisko na którym upiekliśmy kiełbaski. We wtorek 9 kwietnia upiekliśmy gofry, które w mig znikały z talerzy. Bawiliśmy się w bank, w policjantów i złodziei. Największym zainteresowaniem wśród chłopców cieszyły się piłkarzyki, które przysparzały wiele emocji. Chodziliśmy na spacery i świetnie bawiliśmy się na placu zabaw.

Magdalena Siarkowska

Dnia 22 marca 2019r. odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu „Zostań młodym odkrywcą świata”. Tym razem zajęliśmy się prawem Pascala i Archimedesa, które związane jest z ciśnieniem. Dzieci wykonały doświadczenie zwane nurkiem Kartezjusza, które pokazało prawo wyporu hydrostatycznego Archimedesa poprzez pokazanie zasady pływania i tonięcia ciał oraz prawo Pascala i znacznie większą ściśliwość gazów niż cieczy. Zajęcia zakończyliśmy smacznym posiłkiem w postaci pizzy.

Magdalena Siarkowska