Informację o pracy Świetlicy w Łęgach można znaleźć pod adresem:

https://www.facebook.com/%C5%9Awietlica-Wiejska-w-%C5%81%C4%99gach-452550078642305

Zapraszamy 

Informację o pracy Świetlicy w Buku można znaleźć pod adresem:

https://www.facebook.com/%C5%9Awietlica-wiejska-w-Buku-105109338885666

Zapraszamy 

Informację o pracy Świetlicy w Grzepnicy można znaleźć pod adresem:

https://www.facebook.com/%C5%9Awietlica-Wiejska-w-Grzepnicy-113842831329147/

Zapraszamy 

Zdjęcie z zajęć w świetlicyWakacje - czas start🤸 Podajemy program na najbliższe dwa miesiące. Proszę się spokojnie z nim zapoznać i potraktować informacyjnie😉 Zapisy będą ogłaszane z tygodniowym wyprzedzeniem.

28 czerwca do 2 lipca - robimy porządki i inwentaryzację, ale zapraszamy jak zwykle na planszówki, układanie puzzli, malowanie, rysowanie, czy zwyczajne pogaduchy🙂

5 lipca - świetlica nieczynna

6 i 7 lipca zapraszamy na planszówki, malowanie, rysowanie i pogaduchy.

8 lipca - świetlica nieczynna

WARSZTATY

Wszystkie warsztaty, przez całe wakacje, zaczynamy o godzinie 13.00. i kończymy o 15.00. Zajęcia są bezpłatne, finansowane przez Urząd Gminy Dobra. Obowiązuje strój luźny i taki, którego nie szkoda (będziemy się brudzić). Raz w tygodniu będzie podany dokładny plan zajęć 🤸

Pierwszeństwo w zapisach mają dzieci, które do tej pory jeszcze nie uczestniczyły w zajęciach, prowadzonych w świetlicy.

Serdecznie zapraszam do udziału w warsztatach i zajęciach oraz do obserwowania profilu Świetlica Mierzynianka na Facebooku.

Dagmara Łuczyk

Efekt zajęć plastycznych na świetlicyPlanowane wydarzenia w czerwcu:

Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci:

1. Znajdź coś w domu część II – upcykling domowych przedmiotów

2. „Moje imię jest piękne” – dekoracyjna tabliczka z imieniem

3. „Na otarcie łez” – zdobienie pudełek na chusteczki

Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dorosłych:

Kolorowy koszyczek wykonany ręcznieŚwietlica Mierzynianka działa od 20.07.2021r. Prowadzone są tu zorganizowane zajęcia dla dzieci i dorosłych. Młodsze dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami odwiedzają świetlicę i korzystają z materiałów plastycznych oraz gier i puzzli. W najbliższym czasie zapraszamy na poniższe zajęcia:

Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci"

26 i 28 kwietnia: "Czas posadzić bratki" (recykling pojemnika pojemników po produktach spożywczych)

5 maja: "Artist trading book" (artystyczne zdobienie książek)

10 i 12 maja: "Konik na biegunach" (ozdabianie drewnianej zabawki)

Zdjęcie z zajęć w świetlicyŚwietlica Mierzynianka działa od 20.07.2021r. Prowadzone są tu zorganizowane zajęcia dla dzieci i dorosłych. Młodsze dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami odwiedzają świetlicę i korzystają z materiałów plastycznych oraz gier i puzzli. W najbliższym czasie zapraszamy na poniższe zajęcia:

Warsztaty rękodzieła artystycznego dla dzieci

"Wiosna u bram"

8 marca : 15.00.-18.00

10 marca: 17.00-20.00

"Oprawiony w ramy"

15  marca: 15.00-18.00

17 marca: 17.00-20.00

Czerwony wykrzyknikInformuję, że z powodu choroby pracownika, w dniach od  2.11 do 6.11. 2021 r. świetlica wiejska na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie będzie nieczynna.

Wójt Teresa Dera

Zdjęcie pracy wykonanej na warsztatach w świetlicy.Świetlica Mierzynianka działa od 20.07.2021r. Prowadzone są tu zorganizowane wakacyjne zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym. Młodsze dzieci z rodzicami lub opiekunami odwiedzają świetlicę i korzystają z materiałów plastycznych oraz gier i puzzli. Do tej pory dzieci wzięły udział w .in. następujących warsztatach:

-„Czary z tektury i sznurka” – warsztaty plastyczne.

Dzieci stworzyły swoje portrety oraz wizerunki ulubionych czworonogów. Podczas zajęć wykorzystaliśmy niepotrzebne kartony, przy okazji porozmawialiśmy o ochronie przyrody i wykorzystaniu makulatury.

-„Poznajmy się” – zajęcia integracyjne oraz warsztaty rękodzieła artystycznego.

Dzieci podziwiały panoramę Mierzyna z wieży widokowej, która znajduje się na obiekcie sportowo-rekreacyjnym Mierzynianka, zaliczyły ścieżkę zdrowia oraz podczas zabaw integracyjnych poznały swoje imiona. Najważniejszym punktem spotkania było wykonanie tabliczek z imieniem, z wykorzystaniem glinki artystycznej oraz farb kredowych.

-„Szczęście nie jedno ma imię” – gry i zabawy na świeżym powietrzu

Dzieci opracowały przepis na szczęście. Była zabawa z podziałem na role (dramy). Nauczyły się robić pompony, wykonały z nich kłębki szczęścia.  Poznały zabawy, w które bawili się kiedyś rodzice i dziadkowie (wyliczanki, Palec do budki, Figurki zmieńcie się).

 

Zachęcamy do śledzenia aktualności oraz relacji z warsztatów na Facebooku świetlicy https://www.facebook.com/swietlicamierzynianka/

Czerwony wykrzyknikW dniu 21.08.2021 r. (sobota) świetlica wiejska w Mierzynie przy ul. Nasiennej 20 będzie zamknięta.

Wójt Teresa Dera

W ubiegły wtorek, 20 lipca 2021r. została otwarta nowa świetlica, która mieści się na Terenie Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie przy ul. Nasiennej 20.  Wszystkich przybyłych gości, i tych młodszych i tych trochę starszych, przywitała Sekretarz Gmina Dobra – Pani Rozalia Adamska oraz sołtys Mierzyna Jan Głowacki.  Na dzieci czekał słodki poczęstunek oraz drobne upominki. Po przywitaniu odbyły się pierwsze zajęcia pod okiem pani Dagmary, która będzie na co dzień prowadziła zajęcia ze wszystkimi chętnymi.

Świetlica czynna będzie w następujące dni:

Wtorek      10.00 – 18.00

Środa        12.00 – 20.00

Czwartek   12.00 – 20.00

Piątek       12.00 – 20.00

Sobota       10.00 – 18.00

Podkategorie