WakacjeŚwietlice wiejskie w Grzepnicy, Buku i Łęgach zapraszają dzieci i młodzież do udziału w nieodpłatnych zajęciach organizowanych w okresie wakacji.

Zaplanowano m.in. zajęcia plastyczne, sportowe, zabawy grupowe, wycieczki piesze i rowerowe.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Harmonogramy zajęć i zapisy na poszczególne warsztaty prowadzone są w świetlicach.

Jednocześnie informujemy, że w okresie wakacji tj. od 28 czerwca do 31 sierpnia 2021 r., świetlice będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach:

• Świetlica wiejska w Łęgach: od 10:00 do 16:00

• Świetlica wiejska w Buku: od 9:00 do 15:00

•  Świetlica wiejska w Grzepnicy: od 10:00 do 16:00

Zapraszamy dzieci i młodzież!

Zdjęcie świetlicy w BukuKierownik Ośrodka Pomocy Społecznej informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 6 maja 2021 r. od dnia 17 maja 2021 r. wznowiona zostaje działalność świetlic wiejskich na terenie naszej gminy.

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia w okresie od 17 do 28 maja prowadzenie działalności przez świetlice jest dopuszczalne wyłącznie na otwartym powietrzu, pod warunkiem udziału nie więcej niż 15 osób, zachowania odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami oraz zapewnienia, aby uczestnicy nie spożywali napojów lub posiłków.

Od 31 maja dopuszczalne będą zajęcia wewnątrz świetlicy pod warunkiem udziału nie więcej niż 15 osób, zachowania odległości 1,5 m pomiędzy uczestnikami, zapewnienia, aby uczestnicy realizowali nakaz zakrywania ust i nosa, oraz zapewnienia, aby uczestnicy nie spożywali napojów lub posiłków.

Świetlice działają od poniedziałku do piątku w godzinach:

  • Świetlica wiejska w Buku – 14:30 – 20:30,
  • Świetlica wiejska w Łęgach – 14:00 – 20:00.
  • Świetlica wiejska w Grzepnicy – 14:00 – 20:00,

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież!!!

Krystyna Ryszkiewicz
Kierownik Ośrodka
Pomocy Społecznej w Dobrej

Decyzją Wojewody Zachodniopomorskiego od dnia 24 października 2020 r. ośrodki wsparcia dziennego, w tym świetlice wiejskie w Buku, w Grzepnicy i w Łęgach są zamknięte do odwołania.

Na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej (opsdobra.pl) w zakładce „Ferie zimowe” przygotowaliśmy dla Państwa propozycję kreatywnego spędzania wolnego czasu dla całej rodziny.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej. Mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli wrócić do wspólnych zajęć w prowadzonych przez nas świetlicach wiejskich na terenie naszej gminy.

Patrycja Karczyńska
OPS

26 sierpnia odbyły się w naszej świetlicy warsztaty zakręcania balonów, które przyciągnęły zarówno małych jak i dużych mieszkańców Buku. Zabawa przyniosła nam wiele radości, choć nie łatwo było zakręcić balon tak, aby powstało coś fajnego. Nauka jednak przyniosła efekty.Dzieci nauczyły się robić pieski, żaby, kwiaty, serca i koty. Z powodu dużego zainteresowania warsztatami odbyły się dodatkowo zajęcia w dniu 28 sierpnia. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z pozyskanych umiejętności.

Elżbieta Marciniak

W dniu 30 sierpnia odbyły się rozgrywki w darta i tenisa stołowego dla wszystkich chętnych dzieci, które współorganizował miejscowy LZS Buk. Pogoda dopisała więc rozgrywki w darta zorganizowaliśmy na świeżym powietrzu, a tenis stołowy w świetlicy. Jednocześnie odbywały się dwa turnieje. Uczestnikom dzielnie kibicowali rodzice i członkowie koła LZS. Najmilej nam było popatrzeć jak dzielnie sobie radzą najmłodsi zawodnicy, 4 latkowie, którzy samodzielnie rzucali do tarczy bez pomocy starszych. Rośnie nam następne pokolenie członków koła co niezmiernie cieszy organizatorów. W turnieju tenisa stołowego, zaskoczenie ponieważ zwycięstwo przypadło jedynej dziewczynce startującej w tej konkurencji. Brawo dla uczestników za udział. Tradycyjnie każdy otrzymał nagrodę ufundowaną przez koło LZS Pionier Buk.

Elżbieta Marciniak

W dniach 26-29 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Grzepnicy dzieci odbyły „podróż po kontynentach”, podczas zajęć wszyscy uczestnicy zamienili się w podróżników i odkrywców. Dzieci poznały wiele ciekawostek geograficznych – największe miasta, najdłuższe rzeki, najwyższe góry, a także charakterystyczne zwierzęta i rośliny. Dowiedziały się jak wygląda codzienne życie ludzi zamieszkujących w różnych częściach Świata. Poznały i wykonały z masy solnej najbardziej znane zabytki kuli ziemskiej takie jak: Piramida Cheopsa, Chiński Mur, Statua Wolności i Big Ben. Na koniec zajęć dzieci wzięły udział w indyjskim odpowiedniku „Śmigusa-Dyngusa” i obsypywały się różnokolorowymi proszkami. To wszystko w atmosferze wspólnej zabawy i śmiechu.

Janina Kapłon

W dniach 19-22 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Grzepnicy odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży z języka angielskiego finansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zajęcia prowadzone były w formie zabawy, podczas której dzieci poznawały słówka i zwroty w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy zajęć byli bardzo zadowoleni z takiej formy nauki.

Janina Kapłon

7 sierpnia odbyły się pierwsze warsztaty szycia kolorowych poduszek. Dzieci samodzielnie z papieru wykonały szablony, następnie musiały wyciąć formę z materiału, po zszyciu trzeba było wypełnić miękkim puchem nasze poduszki - przytulanki. Następne warsztaty odbędą się 19.08, na które serdecznie zapraszamy osoby, które nie brały udziału w zajęciach.

W dniach 12 i 13 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Grzepnicy odbyły się warsztaty pn. „Mały Inżynier”. Podczas zajęć dzieci przeprowadziły różne doświadczenia chemiczne oraz poznały kilka zasad fizyki. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, wszyscy uczestnicy chętnie i z zaangażowaniem brali w nich udział.

Janina Kapłon

Od 5 do 9 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Grzepnicy odbyły się warsztaty profilaktyczno-sportowe dla dzieci i młodzieży, prowadzone przez instruktorów ze Szkółki Tenisowej AS. Przez cały tydzień dzieci poznawały różne gry i zabawy zespołowe, zajęcia miały na celu zintegrowanie grupy i pokazanie im zasad wzajemnej współpracy. Dzieci grały w piłkę nożną, baseball, koszykówkę i tenisa. Rywalizowały w biegu z przeszkodami oraz w bitwie na balony z wodą. Wspólnie zbudowały wieżę Eiffla z piasku. W ostatni dzień warsztatów dzieci wzięły udział w grze terenowej w Puszczy Wkrzańskiej, dwa zespoły podczas rywalizacji miały do wykonania 10 zadań, wszyscy uczestnicy poradzili sobie wspaniale. Na zakończenie wszystkie dzieci dostały nagrody za udział w zajęciach. Dziękujemy organizatorom i prowadzącym.

Janina Kapłon

W dniu 6 sierpnia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Łęgach odbyły się warsztaty florystyczne prowadzone przez Szczecińską Manufakturę z pomysłem - „Twórcza Cytrynka”. Na spotkanie przyszła liczna grupa dzieci i młodzieży. Każdy miał okazję stworzyć własną kompozycję roślinną w szklanym kielichu. Przy użyciu naturalnych materiałów takich jak: sukulenty, muszelki, kamyki i mech powstały przepiękne prace florystyczne.

Magdalena Siarkowska

 

W pierwszych dniach sierpnia w Świetlicy Wiejskiej w Łęgach odbyły się kolejne warsztaty, tym razem licznie przybyłe dzieci robiły łapacze snów oraz obraz zamknięty w pudełku. Zabawy było co niemiara i super efekty końcowe. Przed nami kolejne warsztaty na które serdecznie zapraszamy.

Magdalena Siarkowska

Podkategorie