Okna znalezione w DołujachOkoło 11-12 grudnia 2021 r. nieznani sprawcy wyrzucili około 10 okien drewnianych wraz z szybami w rejonie m. Dołuje. Dotychczasowe czynności nie doprowadziły do ustalenia sprawców. Okna pochodzą niewątpliwie z remontu starego budynku. Jeśli ktokolwiek może mieć wiedzę, gdzie w ostatnim okresie wymieniane były okna proszę o kontakt (także anonimowy) ze Strażą Gminna w Dobrej. Tel. 0913115256, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Herb Gminy DobraWójt Gminy Dobra ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze - Strażnik Gminny w Straży Gminnej w Dobrej

Szczegółowe informacje na temat naboru znajdują się na stronie: www.bip.dobraszczecinska.pl w zakładce nabór – rok 2021Bezpośredni link do ogłoszenia tutaj.

Termin składania ofert: do dnia 20 grudnia 2021 r. do godziny 16:30

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 91 424 44 93.

Wójt
Gminy Dobra

Pies w kagańcuDo Straży Gminnej w Dobrej wpływają liczne zgłoszenia związane z nieprzestrzeganiem obowiązku sprzątania nieczystości pozostawionych przez psy w miejscach publicznych. Najczęściej jest to bezpośrednio w pobliżu innych nieruchomości, na poboczach, chodnikach itp. Obowiązek taki określony jest w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Dobra. § 12 ust. 2 Regulaminu stanowi, że "Właściciele i opiekunowie zwierząt domowych są zobowiązani do niezwłocznego uprzątnięcia zanieczyszczeń spowodowanych przez zwierzęta domowe w miejscach publicznych oraz na terenach przeznaczonych do wspólnego użytku". Niewykonywanie tego obowiązku jest wykroczeniem z art. 10 ust.2 ustawy o utrzymania czystości i porządku w gminach, za co grozi mandat karny do 500 zł lub grzywna w sądzie do 5 000 zł.

Stąd apel do właścicieli psów. Sprzątajmy nieczystości po swoich pupilach, nikt nie chciałby, aby przed jego nieruchomością takie nieczystości pozostawały, a tym bardziej, aby w trakcie spaceru wejść w odchody pozostawione przez psa.

Andrzej Budzyński
Komendant Straży Gminnej w Dobrej

Odpady znalezione w lesieW dniu 29 listopada 2021 r. jeden z myśliwych Koła Łowieckiego Jeleń powiadomił Straż Gminną w Dobrej o ujawnieniu ogromnej ilości odpadów na skraju lasu w rejonie m. Lubieszyn- Dobra. Na miejscu w wyniku przeszukania odpadów odnaleziono dowody wskazujące na prawdopodobne źródło pochodzenia odpadów- nieruchomość w Szczecinie. Strażnicy gminni nawiązali kontakt z właścicielką tej nieruchomości, w pierwszej chwili nie przyznawała się ona do odpadów. Jednak po przedstawieniu dowodów wskazała, że odpady należą do jej syna, który ma niezamieszkałą nieruchomość w Mierzynie i stamtąd pochodzą te odpady. Osoba odpowiedzialna za wyrzucenie odpadów została ukarana 2 maksymalnymi mandatami karnymi, w łącznej wysokości 1 000 zł. Wszystkie odpady zostały uprzątnięte i przekazane do uprawnionego podmiotu. Na tą nieruchomość w Mierzynie z racji, że nie jest zamieszkała nie była złożona deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami. Tym samym właściciel odpadów powinien na własny koszt dokonać ich utylizacji.

Grafika KPRM apelująca: "Zasłoń usta i nos. Dbajmy o siebie nawzajem"Szanowni mieszkańcy, w całej Polsce dramatycznie rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem, nie omija to także województwa zachodniopomorskiego, a także naszej Gminy. Dane są alarmujące. Jednym z podstawowych sposobów na ograniczenia transmisji wirusa i tym samym zmniejszenie liczby zakażeń (oprócz szczepień) jest przestrzeganie podstawowych wymogów w przestrzeni publicznej. Obowiązujące przepisy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nakładają obowiązek utrzymywania dystansu 1,5 metra w trakcie przemieszczania się, w naszych gminnych realiach to głównie okolice przystanków autobusowych. Drugim obowiązkiem jest nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki. Nie może to być chusta, szalik, apaszka itp. Nakaz ten obowiązuje między innymi w placówkach handlowych, w środkach transportu zbiorowego, w kościołach.

Straż Gminna w Dobrej od momentu wzrostu liczby zakażeń codziennie dokonuje czynności kontrolnych, głównie w zakresie przestrzegania nakazu zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki w placówkach handlowych. Kontrole takie będą dotyczyły także środków komunikacji zbiorowej. Ponadto 19 listopada 2021r. Wojewoda wydał polecenie, aby straże gminne/miejskie skutecznie egzekwowały przestrzeganie wyżej wymienionych przepisów przeciwepidemicznych.

Herb Gminy DobraWójt Gminy Dobra ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze - Strażnik Gminny w Straży Gminnej w Dobrej

Szczegółowe informacje na temat naboru znajdują się na stronie: www.bip.dobraszczecinska.pl w zakładce nabór – rok 2021Bezpośredni link do ogłoszenia tutaj.

Termin składania ofert: do dnia 1 grudnia 2021 r. do godziny 15:00

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 91 424 44 93.

Wójt
Gminy Dobra

Znicze i wrzosy w liściachRokrocznie w dni poprzedzające oraz w dniu Wszystkich Świętych wzrasta ruch na samych cmentarzach oraz w ich okolicy. W przypadku naszej Gminy są to cmentarze w Mierzynie, Wołczkowie i Dobrej. Sytuację pogorsza panująca pogoda, szybciej zapada zmrok, jezdnia często jest mokra powodując wydłużenie drogi hamowania.

Stąd apel do mieszkańców, udając się na cmentarz w godzinach popołudniowych należy wyposażyć się w elementy odblaskowe, należy zachować szczególną uwagę przy przechodzeniu przez jezdnię. Kierowcy powinni parkować pojazdy nie utrudniając innym ruchu i nie stwarzając niebezpieczeństwa. W tych dniach z uwagi na wzmożony ruch pieszych absolutnie niedopuszczalnym jest parkowanie na chodniku w sposób uniemożliwiający poruszanie się nim osób. 

Ponadto apeluję o zwracanie uwagi na osoby podejrzanie zachowujące się na cmentarzu i w jego okolicy. Wzmożony ruch oraz wizyty na cmentarzach są zachętą dla potencjalnych złodziei, w tym także kradzieży ustawianych na grobach kwiatów, wieńców, zniczy itp. W przypadku zauważenia takich osób należy jak najszybciej powiadomić Policję tel: 47 78 26 31 lub 47 78 26 313 albo Straż Gminną tel: 311 52 56 lub 501 701 076.

Zarówno Policja jaki i strażnicy gminni w ramach realizowanych zadań w tym okresie szczególną uwagę zwrócą na okolice cmentarzy oraz same cmentarze. W dniu 1 listopada zaplanowane są wspólne służby Straży Gminnej i Policji.

Komendant SG
Andrzej Budzyński

Zdjęcie: www.pixabay.com

Zdjęcie odpadów wyrzuconych w lesieW niedzielę 03 października na skrzynkę e-mail wpłynęło zgłoszenie mieszkańca Bezrzecza dotyczące ujawnienia w lesie dużej ilości wyrzuconych odpadów. Podobne zgłoszenie w poniedziałek jeden z mieszkańców złożył osobiście w siedzibie straży gminnej. W wyniku oględzin odpadów oraz analizy zebranych dowodów ustalono, że odpady najprawdopodobniej pochodzą z Niemiec. Skontaktowano się z właścicielem odpadów. Został on przesłuchany w siedzibie straży gminnej. W wyniku tej czynności ustalono dane jednego ze sprawców, który odebrał odpady i obiecywał, że odda je do utylizacji. W rezultacie jednak znalazły się one w lesie. Dalsze błyskawiczne działania doprowadziły do przyjazdu w miejsce ujawnienia odpadów, obydwu mężczyzn, którzy odebrali je z Niemiec i następnie wyrzucili do lasu. Przyznali się do tego czynu. Zostali ukarani maksymalnymi dopuszczalnymi mandatami karnymi łącznie po 1000 zł każdy. W obecności strażników uprzątnęli śmieci z lasu. Smutnym jest fakt, że są to mieszkańcy naszej Gminy, którzy dopuścili się przywozu śmieci z Niemiec i zaśmiecają nasze tereny. Jednocześnie został ukarany właściciel odpadów, gdyż przekazał je nieuprawnionej osobie.

Podkategorie