Logo schroniskaW związku z kolejną falą pandemii, potwierdzonymi przypadkami zachorowań na COVID-19 wśród naszych pracowników oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo z dniem 18 marca zmuszeni byliśmy do zamknięcia schroniska dla osób odwiedzających. Jesteśmy pewni, że to tylko czasowe zamknięcie i wkrótce i my i nasi podopieczni będziemy cieszyli się z Państwa odwiedzin.

Na pewno ciekawi jesteście, co słychać za zamkniętymi drzwiami schroniska u naszych podopiecznych? czy są zaopiekowane?, czy wychodzą na wybiegi?, czy są zdrowe? i czy dotarła wiosna?

Tak, zapewniamy, że tak! Dzisiaj pod naszą opieką przebywa 50 psów i 34 koty. Wszystkie, codziennie doglądane są przez lekarza weterynarii, a opiekunowie dbają o pełne psie i kocie miseczki. Psy regularnie wypuszczane są na wybiegi zewnętrzne, a koty po zapełnieniu brzuszków wylegują się w nasłonecznionych miejscach. Przyjmowane są również zagubione psy, które czekają na odbiór przez swoich właścicieli.

Wiosennie zakwitła nasza pierwsza forsycja, a żurawie na pobliskich łąkach swoim donośnym klangorem dają znać o swoim istnieniu.

Pomimo wprowadzonej pracy rotacyjnej wśród pracowników, biuro Schroniska jest czynne tak jak do tej pory. Na naszej stronie internetowej oraz na portalu społecznościowym na bieżąco wprowadzamy zdjęcia zagubionych psów, które trafiły do schroniska i czekają na odbiór. Zachęcamy więc do kontaktu telefonicznego, z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania.

Ostatnie zguby, które czekają na odbiór to:

26/21

suczka 26/21, trafiła z Bartoszewa w dniu 20.03.2021

 

27/21

27/21 – suczka trafiła 23.03.2021  z miejscowości Jasienica

 

37/21

37/21 – pies trafił 30.03.2021 z miejscowości Trzeszczyn

 

Brakuje nam Państwa, ale liczymy na to, że w najbliższym czasie będziemy mogli już spokojnie zaprosić wszystkich do odwiedzin naszych podopiecznych i bliższego ich poznania.

Wiosennie Pozdrawiamy i życzymy Państwu dużo, dużo zdrowia!!!  

Katarzyna Hermanowicz
Dyrektor Schroniska