Z dniem 1.12.2021. na linii 123 uruchomione zostaną przystanki "Łęgi Zachodnia" (w obu kierunkach), zlokalizowane w ciągu ul. Północnej w Łęgach, w pobliżu skrzyżowania z ul. Zachodnią. Przystanki będą miały status "na żądanie".

Ikona autobusuZ powodu prowadzonych prac drogowych na ul. Szczecińskiej w Dobrej od dnia 18.08.2021 r. godz. 9.00 do odwołania:

- linia 105 kursować będzie na trasie Klonowica Zajezdnia – Dobra Rondo z pominięciem przystanku „Dobra Osiedle” nr 96212. Odjazdy będą odbywać się zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

- kursy linii 108 realizowane dotychczas na trasie Gumieńce – Dobra Rondo będą wykonywane na trasie Gumieńce – Dobra Osiedle. Odjazdy z przystanku Dobra Osiedle będą odbywać się o godz. 9.12, 10.48. Na trasie przejazdu linii uruchomione zostaną dodatkowe przystanki „Dobra Rondo” – w kierunku Gumieniec przy budynku OSP, w kier. Dobra Osiedle przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej.

- linia 123 kursować będzie z pominięciem przystanku „Dobra Rondo” nr 96141. Na trasie przejazdu linii uruchomione zostaną dodatkowe przystanki „Dobra Rondo” – w kierunku Lubieszyn Rondo przy budynku OSP, w kier. Stolca przy budynku Ośrodka Pomocy Społecznej.

ZDiTM w Szczecinie

Od 25/26.06.2021 przywrócone zostanie kursowanie linii nocnych w pełnym zakresie na liniach: 522, 525, 527, 529, 531, 532, 524, 535, 536

Z dniem 17.05.2021 przywraca się na linii 74 kursy na trasie Łukasińskiego Ogrody - Mierzyn Szkoła

Mapa wariantu 1Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na wnioski mieszkańców Gmina Dobra, rozpoczęła pracę nad analizą dotyczącą funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego. Obecna siatka połączeń funkcjonująca od 2015 roku ze zmianami wprowadzanymi w ciągu ostatnich lat, przestała nadążać nad dynamicznym rozwojem Gminy.

W wyniku analizy chcielibyśmy Państwu przedstawić dwa warianty nowego układu komunikacyjnego, który w naszej opinii będzie w znacznie lepszym stopniu odpowiadał mieszkańcom w zaspokojeniu ich codziennych potrzeb transportowych wynikających z dojazdów do pracy, szkoły czy na zakupy.

Zaproponowane warianty to przede wszystkim:

- bezpośredni dojazd do węzłów przesiadkowych na terenie Szczecina z każdego punktu gminy,

- poprawa częstotliwości obsługi na najważniejszych ciągach,

- wprowadzenie cykliczności w rozkładach jazdy.

Mając na celu wypracowanie optymalnego wariantu zwracamy się do Państwa o przeanalizowanie zaproponowanych zmian oraz zgłaszanie swoich sugestii, w oparciu, o które postaramy się przygotować ostateczne rozwiązanie satysfakcjonujące jak największą liczbę mieszkańców.

Konsultacje potrwają do 30 września 2020r. Ankietę można wypełnić i przesłać w formie elektronicznej mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez platformę ePUAP. Ankietę w formie papierowej można również złożyć w Urzędzie Gminy Dobra w godzinach pracy urzędu.

Zmiana w funkcjonowaniu publicznego transportu zbiorowego na terenie Gminy Dobra planowa jest w pierwszym kwartale roku 2021.

Informacje w sprawie przedstawionych rozwiązań można uzyskać w każdy poniedziałek (od 7 września) w godzinach 15:00 - 16:30 pod numerem telefonu 91 311 30 48.

Ankieta (link)

Podkategorie