09.06.2017r. na kortach tenisowych w Dobrej odbył się turniej tenisa dzieci i młodzieży w dwóch kategoriach wiekowych 11-13 lat i 14-18 lat. Turniej rozgrywany był tzw. systemem brazylijskim. W szranki stanęło 8 zawodników, a pary zostały rozlosowane wcześniej. Od pierwszych meczy pojedynki były bardzo zacięte, a o końcowych rezultatach meczy decydowała minimalna liczba punktów. Po trudnej i zaciętej walce w półfinałach spotkali się Alicja Jaworek – Kuba Krawiec, Maks Matecki – Maciej Jezierski. Mecze owocowały w piękne akcje i nieobliczalne zwroty. Po pasjonującej grze w finałowym spotkaniu udział wzięli Alicja Jaworek – Maciej Jezierski, a o trzecie miejsce grali Maks Matecki – Kuba Krawiec. W meczu finałowym bezkonkurencyjna okazała się Alicja Jaworek, która wygrała cały turniej i zdobyła puchar dla najlepszej zawodniczki i nagrody rzeczowe. Drugie miejsce zajął Maciej Jezierski, a trzecie Maks Matecki.

W grupie starszej zgłosiło się 7 zawodników, a dziką kartę dostała triumfatorka z grupy młodszej Alicja Jaworek. Tutaj zawodnicy rozgrywali już mecze na całym korcie. Pięknym wymianom towarzyszyła ambitna postawa zawodników, którzy walczyli na całego. W pierwszym pojedynku niestety kontuzja przydarzyła się jednej z faworytek do końcowego triumfu Karolinie Gac. Prawdopodobnie skręciła staw skokowy i nie mogła dalej uczestniczyć w zmaganiach. Pojedynki były równie zacięte i nikt nie chciał odpuścić do ostatniej piłki meczu. W finale spotkały się ze sobą Wiktoria Wasiak – Sandra Burnat, a w meczu o trzecie miejsce rodzinny pojedynek między sobą stoczyli Bartek Jaworek – Alicja Jaworek. W meczu finałowym zdecydowanie lepsza okazała się Sandra Burnat, która pokonała Wiktorię Wasiak 11 - 4. W małym finale wygrała Alicja Jaworek i zajęła trzecie miejsce. Trzeba nadmienić, że Alicja patrząc na dwie kategorie wiekowe była bezkonkurencyjna zajmując odpowiednio 1 i 3 miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a trzech najlepszych z każdej kategorii wiekowej puchary i nagrody rzeczowe. Nagrody zostały ufundowane z programu profilaktyka poprzez sport.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie sportowe w turnieju, liczymy że dzięki udziałowi w takiego rodzaju przedsięwzięciach będziecie chętniej korzystali z szerokiej oferty sportowej Orlika Dobra. Zapraszamy również na kolejne imprezy sportowe na terenach kompleksu boisk sportowych Orlik Dobra.