Od 04.05.2016 r. na kortach tenisowych kompleksu boisk sportowych Orlik Dobra odbywają się zajęcia z tenisa ziemnego. W zajęciach mogą brać udział dzieci z naszej gminy w 4 kategoriach wiekowych tj.: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-16 lat, 17-20 lat. Zajęcia będą kontynuowana w miesiącu lipcu więc serdecznie zapraszamy nowe osoby do zapisów.

Od ponad miesiąca pod bacznym okiem trenerki Pani Marty Lebiedziewicz zdobywają szlify tenisowe dzieci z naszej gminy. W miesiącu maju i czerwcu z pod ręki pani Marty wyszło 64 dzieci, którzy nabyli umiejętności tenisowych pozwalającym im swobodnie prowadzić wymianę na korcie. Zajęcia u pani Marty są bardzo zróżnicowane i dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego uczestnika. Wachlarz ćwiczeń jest naprawdę ogromny, a entuzjazm uczestników zajęć jest naprawdę zaskakujący. Dzieci po treningu u pani Marty wychodzą z szerokim uśmiechem na twarzy i nie mogą doczekać się kolejnych zajęć.

Dzieci uczą się podstawowych technik używanych w tenisie ziemnym jak i doskonałą zdolności motoryczne jak: szybkość, zwinność, skoczność. Również celność i dokładność.

Czas spędzony na korcie jest wspaniałym doświadczeniem dla nich, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Tenis ziemny to sport indywidualny, który kształtuje również charakter i zapał dziecka. Minuty spędzone na korcie nie tylko są ważne dla rozwoju fizycznego dziecka ale również psychicznego, rywalizacja na korcie może wyzwolić w dziecku pozytywne aspekty, które wykorzysta w przyszłości w życiu osobistym, a wpojone zasady fair play i poszanowania dla przeciwnika mają swój oddźwięk w prywatnym życiu. Dlatego jeśli nie macie co zrobić ze swoim dzieckiem na wakacje, a chcecie mu zająć czas w sposób konstruktywny zapraszamy na zajęcia z tenisa ziemnego na Orlik Dobra do pani Marty Lebiedziewicz, a uzyskacie to o czym mowa w tym artykule plus miłe wspomnienia fajnie spędzonych wakacji.

Poniżej prezentujemy fotorelację z zajęć:

 

Pani Marta Lebiedziewicz prawdopodobnie najlepsza trenerka tenisa ziemnego w Gminie Dobra w akcji.

 

Orły Grzepnica w akcji na zajęciach tenisa ziemnego Orlik Dobra

 

Orły Grzepnica c.d.

 

Trening grupy 7-9 lat

 

Trening grupy 13-16 lat

 

Pani Marta w całej okazałości

 

Grupa treningowa 13-16 lat razem z trenerką panią Martą Lebiedziewicz.

 

Grupa treningowa 13-16 lat c.d.

 

13-16 lat c.d.

 

13-16 lat