Relacja z organizacji warsztatów florystycznych w ramach projektu nr FMP – 2014 – 019 pn.: „Pod srebrną różą – transgraniczne spotkania na 50 z plusem” dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania).

Pierwsze warsztaty florystyczne zaplanowane w ramach projektu „Pod srebrną różą – transgraniczne spotkania na 50 z plusem” zostały zorganizowane 17 stycznia w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej. Warsztaty poprowadziła  Mira Kwaśniewska - znana i uznana szczecińska florystka, wieloletnia właścicielka kwiaciarni "Maciejka", szkoleniowiec i egzaminator florystyki z uprawnieniami międzynarodowymi. Uczestniczkami warsztatów były mieszkanki gmin Dobra i Blankensee w wieku 50+.

W czasie czterogodzinnych warsztatów, które otworzyła pani wójt Teresa Dera, uczestniczki przygotowały piękne róże kameliowe. Technika wykonania róż, zaprezentowana przez Mirę Kwaśniewską, jest wykorzystywana m.in. do tworzenia bukietów ślubnych. Pracami, wykonanymi z wielkim zaangażowaniem przez uczestniczki projektu, zachwycona byłaby nie jedna panna młoda

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://dobraszczecinska.pl/site/images/2015/srebrna_roza/1


Po zakończonych warsztatach  panie wzięły udział w zajęciach ruchowo-rehabilitacyjnych prowadzonych przez rehabilitantkę Beatę Rydzewską. Uczestniczki miały możliwość skorzystania z siłowni przeznaczonej dla osób starszych oraz niepełnosprawnych, masaży na specjalnych fotelach i matach, z zajęć relaksacyjnych oraz z usprawniającej gimnastyki.

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://dobraszczecinska.pl/site/images/2015/srebrna_roza/2

 

Kolejne zajęcia, zaplanowane dla pierwszej grupy florystycznej, odbędą się 24 stycznia b.r.

Izabela Dryjańska
Koordynator projektu