Dnia 21.05.2016 r. na terenie kompleksu sportowego „Orlik 2012” w Dobrej odbyła się siódma edycja Turnieju Piłki Nożnej dla dzieci pn. „Minimundial”.

Podczas losowania, które odbyło się 10.04.2016 r. każdej drużynie zostało przypisane państwo. Oto kraje jakie zostały wylosowane dla drużyn grających podczas turnieju:

Grupa młodsza (klasy III – IV):

PSP Mierzyn – Chile

PSP Dobra – Francja

PSP Rzędziny – Hiszpania

PSP Bezrzecze – Szwajcaria

PSP Dołuje – Ukraina

PSP Nowe Warpno – Walia

Grupa starsza (klasy V-VI):

PSP Mierzyn – Kostaryka

PSP Dobra – Irlandia Północna

PSP Rzędziny – Anglia

PSP Bezrzecze – Turcja

PSP Dołuje – Ekwador

PSP Nowe Warpno – Holandia

  • DSC_0146
  • DSC_0152
  • DSC_0219
  • DSC_0225
  • DSC_0271
  • DSC_0276
  • DSC_0338
  • DSC_0343
  • DSC_0393
  • DSC_0427

 

Na początku Pani Wójt Teresa Dera przywitała wszystkich uczestników i kibiców oraz dokonała otwarcia imprezy.

  • DSC_0019
  • DSC_0026
  • DSC_0028
  • DSC_0035
  • DSC_0038
  • DSC_0040
  • DSC_0045
  • DSC_0048
  • DSC_0049
  • DSC_0053
  • DSC_0055
  • DSC_0057
  • DSC_0058
  • DSC_0060
  • DSC_0063
  • DSC_0074
  • DSC_0077
  • DSC_0144

 

Wszystkie zespoły rozgrywały swoje mecze w grupach systemem „każdy z każdym”. Po zakończonych spotkaniach w grupach dwa zespoły z każdej grupy awansowały do półfinałów. Zwycięzcy tych spotkań zagrali w finale turnieju, a drużyny które przegrały walczyły o III miejsce. Pozostałe zespoły rozgrywały mecze o V miejsce.

  • DSC_0091
  • DSC_0106
  • DSC_0112
  • DSC_0157
  • DSC_0197
  • DSC_0237
  • DSC_0362
  • DSC_0390
  • DSC_0414
  • DSC_0486
  • DSC_0494
  • DSC_0495
  • DSC_0526
  • DSC_0545
  • DSC_0595
  • DSC_0621
  • DSC_0643
  • DSC_0645
  • DSC_0650
  • DSC_0656
  • DSC_0712
  • DSC_0725
  • DSC_0734
  • DSC_0807
  • DSC_0831
  • DSC_0838
  • DSC_0863

 

Końcowe wyniki turnieju :

Kategoria młodsza – klasy III – IV :

Zwycięzcą turnieju została drużyna Szwajcarii (SP Bezrzecze), która pokonała 1:0 zespół Francji (SP Dobra).

3 miejsce zajęła reprezentacja Chile (SP Mierzyn) pokonując 3:2 drużynę Walii (SP Nowe Warpno).

W meczu o 5 miejsce zwyciężyła Hiszpania (SP Rzędziny) wygrywając 3:0 z zespołem Ukrainy (SP Dołuje).

 

Kategoria starsza – klasy V – VI:

Mistrzem turnieju w tej kategorii została reprezentacja Kostaryki (SP Mierzyn) po zwycięstwie 2:1 nad drużyną Holandii (SP Nowe Warpno).

3 miejsce zdobyła drużyna Ekwadoru (SP Dołuje) pokonując 3:0 zespół Anglii (SP Rzędziny).

3 miejsce zajął zespół Turcji (SP Bezrzecze) zwyciężając 2:0 reprezentacje Irlandii (SP Dobra).

  • DSC_0474
  • DSC_0868
  • DSC_0874
  • DSC_0890
  • DSC_0893
  • DSC_0906
  • DSC_0911
  • DSC_0919
  • DSC_0922
  • DSC_0929
  • DSC_0932
  • DSC_0948
  • DSC_0949
  • DSC_0951
  • DSC_0953
  • DSC_0963
  • DSC_0965
  • DSC_0966
  • DSC_0985
  • DSC_0990
  • DSC_0995
  • DSC_1000
  • DSC_1006
  • DSC_1010

 

Wyróżnienia indywidualne:

Kategoria młodsza:

Król strzelców: Mateusz Goliszewski (Francja)

Najlepszy zawodnik: Jakub Sobański (Szwajcaria)

Najlepsza zawodniczka: Zuzia Rybińska (Walia)

Najlepszy bramkarz: Adam Okołotowicz (Szwajcaria)

Nagroda za postawę Fair play: trener Chile – Pan Stefan Staniszewski

 

Kategoria starsza:

Król strzelców: Hubert Tyzanowski (Ekwador)

Najlepszy zawodnik: Kacper Wójcik (Holandia)

Najlepsza zawodniczka: Klaudia Dziwicińska (Holandia)

Najlepszy bramkarz: Kamil Gutkowski (Kostaryka)

Nagroda za postawę Fair play: Pani Kasia Drążkiewicz (Kostaryka)

  • DSC_0877
  • DSC_0880
  • DSC_0883
  • DSC_0885
  • DSC_0898
  • DSC_0902
  • DSC_0912
  • DSC_0916
  • DSC_0925
  • DSC_0928
  • DSC_0938
  • DSC_0942
  • DSC_0957
  • DSC_0960
  • DSC_0973
  • DSC_0978
  • DSC_0980
  • DSC_0983

 

W czasie trwania turnieju dla dzieci przygotowano wiele atrakcji:

  • Dmuchane zamki
  • Puszczanie dużych baniek mydlanych
  • Równoważnie
  • Ruchome rzutki
  • Mini boisko dla młodszych dzieci
  • Malowanie twarzy
  • Poczęstunek dla wszystkich zawodników
  • Turniej w „siatkonogę”

  • DSC_0171
  • DSC_0174
  • DSC_0185
  • DSC_0191
  • DSC_0321
  • DSC_0401
  • DSC_0404
  • DSC_0406
  • DSC_0408
  • DSC_0446
  • DSC_0448
  • DSC_0451
  • DSC_0454
  • DSC_0507
  • DSC_0521
  • DSC_0565
  • DSC_0570
  • DSC_0626

 

W turnieju udział wzięły dzieci ze wszystkich PSP w Gminie Dobra oraz gościnnie reprezentacja PSP Nowe Warpno.

Imprezę zorganizowała Gmina Dobra, Stowarzyszenie „Sports Academy” ze Szczecina oraz Restauracja McDonald’s z Lubieszyna.

 

Nagrody wręczali:

Teresa Dera  - Wójt Gminy Dobra

Władysław Kiraga -  Burmistrz Nowego Warpna

Grzegorz Klusek – Restauracja McDonald’s z Lubieszyna

 

Finał wojewódzki obędzie się w dniu 3 czerwca 2016 r. na stadionie Pogoni Szczecin.

Do finału zakwalifikowały się:

W kategorii młodszej: Szwajcaria (SP Bezrzecze) oraz Francja (SP Dobra)

W kategorii starszej: Kostaryka (SP Mierzyn) oraz Holandia (SP Nowe Warpno)