Plakat wydarzenia

W najbliższą niedzielę, 26 czerwca, na scenie plenerowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach odbędzie się koncert Rytm lata. Jest to część VIII edycji festiwalu organizowanego przez Baltic Neopolis Ochestrę, który od wielu lat promuje muzykę klasyczną w radosnym wydaniu i wakacyjnych okolicznościach.

Plakat

We wtorek 7 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury pojawią się trzy nowe, znakomite tytuły. Dwa filmy animowane dla dzieci: Igrzyska zwierzaków oraz Sonic 2: Szybki jak błyskawica, a także pełna magii opowieść dla dorosłych Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbeldore’a.

Plakat Dni Chemika i Dni Polic

Wystawę f/5.6 zorganizowaną przez Leica 6x7 Gallery Warszawa, której kuratorem jest Rafał Łochowski, do polickiego MOK-u sciągnął Tomasz Łój, kierownik Galerii OBOK. Jest to obszerna, przekrojowa retrospektywa, prezentująca całokształt wieloletniej twórczości fotograficznej Bogdana Dziworskiego. Składają się na nią fotografie, z których wiele to niepublikowane dotąd prace, specjalnie wyselekcjonowane spośród rozległego archiwum autora, tworzące czuły i subiektywny dokument polskiego społeczeństwa w drugiej połowie XX w. Warto pamiętać, że to tylko fragment ponad czterdziestoletniego dorobku twórczego dokumentalisty.

 

Bogdan Dziworski – wybitny fotografik, operator, reżyser i scenarzysta filmowy. W 1965 r. ukończył Wydział Operatorski tamtejszej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Filmowej. W 1994 r. otrzymał tytuł doktora, a w 2002 profesora zwyczajnego. W 2014 r. odznaczony złotym medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis. Autor wielu znakomitych filmów dokumentalnych. Jego fotograficzna twórczość to nie tylko fotografia uliczna i reportaż z drugiej połowy XX wieku. To również projekt realizowany konsekwentnie przez dekady, cechujący się ogromnym ładunkiem emocjonalnym. Zdjęcia Dziworskiego mają znaczenie historyczne i poznawcze. Wiele kadrów z jego fotograficznego zapisu, tworzonego trochę jakby przy okazji, przez lata nie ujrzało światła dziennego. Fotografie Bogdana Dziworskiego należą do kanonu polskiej fotografii powojennej. To czarno-białe ujęcia, klasyczne w formie i treści wyrazu. Przedstawiają chwile z życia zwykłych ludzi: młodych i starych, ładnych i brzydkich, w pracy i podczas zabawy. 

dokART on Tour to impreza, która odbędzie się w kilku miastach wschodnich Niemiec oraz zachodniej Polski w okresie od kwietnia do maja 2022 roku. Będzie to okazja do zapoznania się z interesującymi filmami dokumentalnymi, animowanymi i fabularnymi z całego świata. ‎‎Zakres tematyczny przeglądu jest bardzo zróżnicowany: od aktualnych komentarzy politycznych przez obrazy portretujące współczesne środowisko pracy, aż po filmy poruszające kwestie tożsamości.‎‎

Po zakończonej projekcji filmów będzie okazja do rozmowy z przedstawicielami zespołu festiwalowego i filmowcami.‎‎

Premiera filmu Pieśń Bielika

Film jest 25-minutową impresją poetycką do muzyki szczecińskiego kompozytora Pawła Kornicza. Mottem jest poszukiwanie dzikiej natury bielika w człowiekuTo odwrócenie tradycyjnej koncepcji postrzegania orła jako symbolu męstwa, odwagi, wierności, czy władczości. Autorzy filmu za pomocą pieśni bielika odkrywają w człowieku zwierzęcą drapieżność, dzikość, instynkt, a także popęd i seksualność. 

Autorem zdjęć jest Bartosz Jurgiewicz, a za animacje odpowiada artystka młodego pokolenia Sylwia Pietrucha. Szczególną rolę w filmie gra malownicza przyroda województwa zachodniopomorskiego: Krzywy Las, Puszcza Bukowa, rozlewiska Doliny Dolnej Odry.

W naturalnych plenerach zobaczymy między innymi członków Orkiestry Perkusyjnej Gamelan Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, chórzystów z Deutsch Polnischer Chor Horyzont, zespołu wokalnego Tam i Owo, Szczecińskiego Chóru Kameralnego oraz Bractwa Śpiewaczego z Tanowa.

Po seansie zaplanowane jest spotkanie z twórcami, w tym z Lechem Dyblikiem.

Wstęp wolny. 

Plakat wydarzenia

W weekend 23-24.04. o godz.10:00 rozpoczynają się Familijne Warsztaty Cyrkowo-Teatralne Ale Cyrk w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Rodzice i ich pociechy będą poszerzać swoje twórcze horyzonty biorąc udział w zajęciach opartych na manualnych zabawach inspirowanych sztuką cyrkową.

Plakat III Jasienickich Zamyśleń Nad Pieśnią Pasyjną

Po raz trzeci kościół p.w. św. Ap. Piotra i Pawła w Jasienicy-Policach stanie się miejscem spotkania śpiewaczego, służącego wielkopostnej zadumie. Koncert odbędzie się w Niedzielę Palmową, 10 kwietnia o godz. 16:00.

Plakat sztuki

Zaproszenie na wystawę