Plakat

We wtorek 7 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury pojawią się trzy nowe, znakomite tytuły. Dwa filmy animowane dla dzieci: Igrzyska zwierzaków oraz Sonic 2: Szybki jak błyskawica, a także pełna magii opowieść dla dorosłych Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbeldore’a.

15:00

Igrzyska zwierzaków

Reż. Ricard Cussó

Prod. Australia/USA 2021, 88 min

Urodzona optymistka Daisy marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla Najstraszniejszych zwierząt świata. Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z… kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele. Aby dokonać niemożliwego, Daisy rozpocznie trudny trening pod okiem starego mistrza – Croco Dilla. Ćwicząc siłę, zręczność i intelekt, zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością paszczy, szpona czy ogona.

 

16:45

Sonic 2: Szybki jak błyskawica

Reż. Jeff Flower

Prod. Australia/USA 2021, 88 min

Sonic to tak naprawdę niebieska kulka superenergii. Jego moc przyciąga złoczyńców, dlatego Sonic musiał uciec ze swej planety, w czym pomogły mu magiczne złote pierścienie. Znalazł się na zupełnie nowej planecie – Ziemi. Jeż i jego najlepszy przyjaciel Tom łączą siły, aby powstrzymać geniusza zła – doktora Robotnika przed planem przejęcia władzy nad światem.

 

19:00

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbeldore’a

Reż. David Yates

Wyk.: Jude Law, Dan Fogler, Eddie Redmayne, Mads Mikkelsen

Prod. Wielka Brytania/USA 2022, 142 min

Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi (Eddie Redmayne). Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane, jak i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Czy Dumbledore długo będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

 

Bilety:

20 zł normalny

18 zł ulgowy

16 zł dla grup zorganizowanych

 

Repertuar i bilety