14 sierpnia godz. 20:00 scena plenerowa przy MOK

Koncert Los Grecos odbędzie się 14 sierpnia w ramach cyklu koncertów MOKarte.

Elliniki Kardia po polsku oznacza greckie serce i jest tytułem muzycznego programu-wędrówki po najciekawszych rejonach greckiej kultury. Na koncercie unplugged będzie można usłyszeć piosenki o greckim rodowodzie. Od nostalgicznych, miłosnych ballad, poprzez typowe tawerniane zebbekika, przy których pękają pod nogami tańczących talerze, po energetyczne tsifteteli będące wspólnym muzycznym dziedzictwem Grecji i Turcji. Zespół zagra w składzie: Stella Karalis i Mitro Dymitriadis. Rodowici Grecy, którzy zaprezentują to co najlepsze w muzyce Hellady i przeniosą publiczność nad jej skąpane w słońcu, gorące morze.
Sami muzycy komentują: Opowiemy Wam o Grekach, ich historii i współczesności oraz wyjaśnimy dlaczego Hellada nazywana jest pomostem pomiędzy wschodem a zachodem oraz co oba kręgi cywilizacyjne zawdzięczają tej małej skalistej krainie        

Stella Karalis, jest skrzypaczką, absolwentką konserwatorium w Atenach i Akademii Sztuki w Szczecinie. Gra też na akordeonie oraz baglamie, instrumencie strunowym popularnym w Grecji i Turcji. Jej żywiołem jest w równym stopniu muzyka klasyczna jak i grecka.

Mitro Dymitriadis, to wszechstronny gitarzysta i wokalista, który równie dobrze czuje się w muzyce latynoamerykańskiej, anglosaskiej, polskiej jak w swojej rodzimej, greckiej.