Powody dla których nie warto pić alkoholu podczas pandemii koronawirusa

Przedłużająca się izolacja, stres, niepewność, lęk związany z utratą pracy czy chorobą bliskich powodują, że wiele osób częściej sięga po alkohol. Właśnie dlatego Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotowała materiały adresowane do mieszkańców wszystkich gmin w Polsce. To zestaw 10 tekstów, które zostały opracowane przez dziennikarzy – mają przystępną, poradnikową formułę i zróżnicowaną tematykę. Pojawiają się w nich prawdziwe, ludzkie historie oraz dawka wartościowej wiedzy na czas pandemii.

Poniżej podajemy listę tematów załączonych materiałów

Instrukcje postępowania ze zużytymi rękawiczkami i jednorazowymi maseczkami

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera, kandydat na prezydenta Rafał Trzaskowski, marszałek Olgierd Geblewicz i samorządowcy z rejonu pogranicza zaapelowali wspólnie do rządu o zdecydowane działania w sprawie otwarcia granic oraz pomocy dla przedsiębiorców i pracowników przygranicznych. Wiele osób zostało pozbawionych możliwości pracy i środków do życia. Spotkanie samorządowców i przedsiębiorców odbyło się na przejściu granicznym w Lubieszynie.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej  z dnia 24 kwietnia 2020 r. do 24 maja br przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty.

Opublikowany zostały również harmonogramy egzaminów:

  • egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br.
  • pisemne egzaminy maturalne rozpoczną się 8 i potrwają do 29 czerwca (w tym roku szkolnym nie odbędą się ustne egzaminy maturalne)
  • egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie odbędzie się od 22 czerwca do 9 lipca.

 

Etapy znoszenia ograniczeń covid-19Etapy znoszenia ograniczeń covid-19

Szanowni Państwo,

przypominamy, że do odwołania Urząd Gminy Dobra oraz jednostki mu podległe są wyłączone z obsługi interesantów. Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów w godzinach od 700 do 1300 i od 1400 do 2000  (pomiędzy 1300 a 1400 następuje przerwa techniczna związana z dezynfekcją pomieszczeń biurowych).

Sekretariat Urzędu Gminy ul. Szczecińska 16a

91 311 30 48 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat Wydziału ds. Komunalnych i Inwestycji

91 311 32 36

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat Wydziału ds. Obywatelskich i Ochrony Środowiska

91 311 22 81

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat Wydziału ds. Gospodarki Odpadami Komunalnymi i Egzekucji

91 311 34 87

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat Referatu ds. Planowania Przestrzennego i Warunków Zabudowy

91 424 19 76

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcamy także do wysyłania korespondencji przez internet: drogą e-mailową oraz przez platformę e-puap (www.epuap.gov.pl).

Gdyby zaszła potrzeba złożenia dokumentów w wersji papierowej w wejściach do Urzędu przy ul. Szczecińskiej 16a i Granicznej 24a ustawione zostały pojemniki, do których można wrzucać dokumenty przyniesione do Urzędu. Tam też znajdują się najpotrzebniejsze druki.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

Wójt Gminy Dobra 

Teresa Dera 

Logo agmed centrum medyczneDrodzy Pacjenci. Przychodnia Centrum Medyczne Agmed nieprzerwanie świadczy usługi w zakresie lekarza rodzinnego i lekarzy specjalistów.

Prosimy do nas dzwonić ze swoimi dolegliwościami do Mierzyna 914833808 i do Dobrej 913113301. Będziecie państwo umawiani na telewizyty z lekarzami i ewentualnie potem na wizyty w przychodni.

Nie czekajcie na ostatnią chwilę. Wystawiamy recepty, skierowania i udzielamy wszelkich porad. Zapraszamy.

Przychodnia Centrum Medyczne Agmed

Szanowni Państwo

z dniem 14 kwietnia 2020r. wprowadzone zostają zmiany w godzinach pracy Urzędu Gminy Dobra.

Zarządzeniem nr 49/2020 Wójta Gminy Dobra z dnia 9 kwietnia  2020 r. w sprawie godzin pracy Urzędu Gminy Dobra ustalono następujące godziny pracy:

- od godz. 7:00 do godz. 13:00,

- od godz. 14:00 do godz. 20:00.

W godzinach 13:00 - 14:00 w pomieszczeniach biurowych przeprowadzana będzie dezynfekcja oraz wietrzenie przestrzeni biurowej, tym samym w tych godzinach nie będzie możliwy kontakt telefoniczny z Urzędem Gminy Dobra. 

W całej Polsce 7 kwietnia o godzinie 13:00 w różnych miejscach rozbrzmiały brawa dla służby zdrowia. Również w Dobrej pracownicy Urzędu Gminy Dobra oraz franciszkanie z parafii w Dobrej w ten symboliczny sposób wyrazili swoją wdzięczność.

Źródło: ww.gminadobra24.pl

Dezynfekcja bram cmentarnychZgodnie z komunikatem nr 5 Wójta Gminy Dobra z dnia 01.04.2020 r. w sobotę 4 kwietnia odbyła się dezynfekcja wiat przystankowych i bram, bramek i dojść do cmentarzy w Dobrej, Wołczkowie, Mierzynie i Bezrzeczu. Dezynfekcję wykonała Ochotnicza Straż Pożarna w Wołczkowie.

Przypominamy również apel Wójta Gminy Dobra:

Szanowni Państwo, w związku z ogłoszeniem stanu epidemii apeluję do opiekunów grobów, osób porządkujących mogiły i odwiedzających cmentarze przed świętami oraz podczas Świąt Wielkiej Nocy, aby przestrzegali ograniczeń, nakazów i zakazów wprowadzonych przez Radę Ministrów. Proszę ograniczyć przebywanie, na cmentarzu do niezbędnego minimum, unikać kontaktów z innymi osobami, nie gromadzić się, zachować bezpieczną odległość. Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje, swoich najbliższych i naszego otoczenia. Zachowujmy się odpowiedzialnie.

Opis podstawowych zasad bezpieczeństwa w walce z koronawirusem