Logo Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie w PolicachPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach uruchamia infolinię dla osób, które miały (lub mogły mieć) kontakt z osobą zakażoną, podejrzewają, że są zakażone lub mają już potwierdzone zakażenie koronawirusem. Infolinia ruszyła w poniedziałek (9 listopada). Dzwonić można od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-15 pod numer 609 600 784.

- Wcześniej wspieraliśmy naszą Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Policach, i stwierdziliśmy, że warto uruchomić własną, dodatkową infolinię dla mieszkańców naszego powiatu - mówi Beata Karlińska, dyrektor PCPR w Policach. - Ludzie naprawdę mogą się czuć zagubieni. Dowiadują się na przykład, że mieli kontakt z osobą zakażoną i nie do końca wiedzą, co powinni zrobić. Podpowiemy więc, gdzie to zgłosić, jak się izolować, gdzie można zrobić badania, kto na nie skieruje, jakie są zasady kwarantanny, kto może pomóc w dostarczeniu niezbędnych produktów w czasie izolacji, a nawet wesprzemy w zorganizowaniu takiej pomocy. Nasi pracownicy są do tego odpowiednio przygotowani. Możemy nawet wypożyczyć pulsoksymetr, mamy kilka. To urządzenie pomaga w kontrolowaniu stanu zdrowia osoby zakażonej, z objawami choroby.

W PCPR będzie działała tylko jedna linia. Może się więc i tutaj zdarzyć, że nie od razu się uda dodzwonić.

- Oddzwonimy do każdego, jeśli tylko jego numer telefonu się zidentyfikuje - zapewnia Beata Karlińska. - Nie ma więc potrzeby ponawiania co chwilę próby połączenia, bo to też będzie blokowało linię.

Źródło: https://24kurier.pl/