"SESSIONbook" to oferta GCKIB zarówno dla małych, jak i dużych miłośników książki oraz tych, których chcą zaznać przygody z fotografią. Swoim udziałem w akcji będą też mogli przysłużyć się powstaniu książkowego kalendarza na rok 2021.

Nie siedźcie zatem w domu, tylko skierujcie swoje kroki wprost do filii bibliotecznej w Mierzynie. Zapisy trwają. Możecie zrobić to też telefonicznie, dzwoniąc pod nr. tel. 91 4241963 w godzinach otwarcia biblioteki.

Informujemy jednocześnie, że udział w spotkaniach jest bezpłatny a terminy zajęć dostosowane do warunków i możliwości uczestników akcji.

Gotowi na zabawę z ciałem i książką?

Czekamy na Was. PIERWSZĄ EDYCJĘ "SESSIONbook" czas zacząć. :)

Zdjęcie z wydarzenia„Operator 36, w czym mogę pomóc?” – tak zaczyna się rozmowa z operatorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, czyli numeru 112. Wg dostępnych danych ponad 46% zgłoszeń na numer alarmowy 112 jest niezasadnych. W Stolcu i Rzędzinach na pewno takich nie będzie.

W sobotę, 26.06.2021, w pierwszy wakacyjny weekend, w Klubie GCKiB w Stolcu, z gromadą dzieci, młodzieży i dorosłych z zaprzyjaźnionych miejscowości Stolec i Rzędziny spotkali się operatorzy numeru alarmowego 112. Już ze wstępnej rozmowy wynikło, że nasze dzieci i młodzież dobrze wiedzą kiedy, z jakiego powodu i w jaki sposób szukać pomocy w CPR. Pan operator - ratownik opowiedział i pokazał w jaki sposób przeprowadzić akcję ratowniczą, o co zadbać, żeby była bezpieczna i skuteczna.

Zdjęcie z zawodów sportowychW dniu 26.06.2021 r. w klubie w Skarbimierzycach odbył się "Dzień Sportu" organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek oraz Koło LZS w Skarbimierzycach.

Uczestnicy rywalizowali w w takich konkurencjach jak:
Wielobój
Bieg na szczudłach
Strzały na bramkę
Strzelenie z łuku

Zdjęcie z warsztatów

 W dniu 30.06.2021 r. w klubie w Skarbimierzycach odbyły się pierwsze w tym roku warsztaty wakacyjne prowadzone przez Panie z "Fabryki inspiracji"

Dzieci wspólnie tworzyły własnoręcznie kolorowe doniczki na kwiaty.

Jak to biwakowaliśmy z okazji Dnia Dziecka oraz Dnia Leśnika !!!

W tym roku po raz kolejny filia w Stolcu wspólnie z Leśnictwem Poddymin zorganizowała obchody Dnia Leśnika. Połączyliśmy je z Dniem Dziecka i przygotowaliśmy wiele niespodzianek dla dzieci oraz ich rodziców. Tegoroczna impreza pod hasłem "Bushcraftowe ABC" wprowadziła uczestników w świat dziczy :) przy użyciu jej naturalnych zasobów. Głównym zadaniem było zbudowanie szałasu z gałęzi wspomagając się sznurkiem. Dzieci dostały wytyczne, jak spakować plecak, więc były świetnie przygotowane. Powstałe budowle przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów :) Cztery grupy dzieci i rodziców wspaniale sobie poradziły z tak trudnym zadaniem. Powstała również obozowa kuchnia, gdzie przygotowano kiełbaski do pieczenia. Inna grupa dzieci odpowiedzialna była za przygotowanie ogniska. Pan Robert, leśniczy Leśnictwa Poddymin, przed rozpaleniem ognia wytłumaczył wszystkim uczestnikom, że jest to wyjątkowa sytuacja, powiadomione zostały odpowiednie służby i wydana została zgoda. Przy ognisku i pieczeniu kiełbasek Pan leśniczy zaczął opowieści. Dowiedzieliśmy się, że w okolicy, którą zamieszkujemy pojawia się coraz więcej wilków. Leśnicy oraz naukowcy, którzy prowadzą badania nad tą populacją starają się określić, jaka jest ich ilość oraz jaki mają wpływ na otoczenie.

Zdjęcie pierwszej strony planu wakacyjnego GCKiB

Całość planu wakacji po kliknięciu w zdjęcie

Plakat

W dniach 29-30 maja 2021 roku na terenie gminy Dobra odbył się Weekend Otwartych Ogrodów. Ten pilotażowy projekt został zrealizowany z małego grantu finansowanego z środków budżetu Gminy Dobra, środków własnych Stowarzyszenia Carpe diem oraz grantu z Fundusz Naturalnej Energii, którego organizatorem jest Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz System S A, a Partnerem Konkursu Fundacja "Za górami, za lasami".

Sercem wydarzenia były wycieczki indywidualne i grupowe po prywatnych ogrodach udostępnione przez mieszkańców gminy Dobra. W tegorocznej, pierwszej edycji projektu, zostało udostępnionych 28 ogrodów – 7 w Dobrej, po 6 w Dołujach i Stolcu, 5 w Mierzynie, 2 w Wołczkowie i po 1 w Buku i Rzędzinach. Te zielone enklawy odwiedziło łącznie ok. 500 osób.

W ogrodach zostało zorganizowanych 15 warsztatów, w których wzięło udział 120 osób. Największym zainteresowaniem cieszyły  się warsztaty pieczenia pizzy w ogrodowym piecu, pieczenia podpłomyków, ogrody wróżek, poidełka dla ptaków, ziołowniki czy malowanie na jedwabiu.

Zdjęcie wykonanych prezentów dla mamW Filii w miejscowości Stolec dzieci przygotowały dla swoich mam duuużo prezentów. Jednym z nich były serca z zimnej porcelany którą wykonaliśmy z mąki ziemniaczanej, kleju i oliwki. Serca malowaliśmy farbami. Część z nich przyklejaliśmy na plastrach drewna i dekorowaliśmy bawełnianą koronką. Powstały piękne obrazki. Pozostałe, mniejsze przyklejaliśmy do szaszłykowych patyczków i stworzyliśmy ozdoby do kwiatków w doniczkach. Dzieci malowały również portrety swoich mam. Na kolejnych zajęciach wykonały kolorowe laurki w kształcie doniczek z tulipanami. Kartki umieściliśmy w podstawkach wykonanych z gipsu oraz spinaczy. Kolejnego dnia powstały piękne bukiety z żywych kwiatów. Tak zaopatrzone w prezenty dzieci wyruszyły do swoich domów, aby świętować ze swoimi mamami

Luiza Supernak

Zdjęcie z wydarzenia31 maja biblioteka w Dołujach była organizatorem konkursu recytatorskiego dla dzieci pt. "Wesołe strofki”. Udział w nim wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej w Dołujach. Zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Uczestnikom spotkania recytacja sprawiła ogromną radość, dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie na większym forum. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody książkowe, a osoby wyróżnione drobne upominki.

Jolanta Różańska

Zdjęcie z wydarzeniaW dniu 31 maja filia GCKiB w Skarbimierzycach wraz z LZS w Skarbimierzycach uczestniczyła w dwóch wydarzeniach organizowanych w naszej gminie.

Na terenie rekreacyjnym w Bezrzeczu uczestniczyliśmy w "Weekendzie otwartych ogrodów", gdzie mieliśmy swoje stoisko z domowymi wypiekami oraz kawą. Nasza aktywność była skierowana po to, aby wesprzeć Bruna w jego walce o środki na rehabilitację. Wszystkie datki pozyskane w ten sposób zasilą jego konto.

W drugim wydarzeniu, w którym uczestniczyliśmy był "Dzień Dziecka" w Buku. Tutaj także mieliśmy stoisko w wypiekami. W tym wypadku też wszystkie środki, które udało nam się uzbierać zostaną przekazane dla Bruna na rehabilitację.

Dziękujemy naszym przyjaciołom z Bezrzecza i Buku za możliwość uczestnictwa w tych wydarzeniach. Serdeczne podziękowania dla organizatorów. Wielkie uściski dla wszystkich uczestników i odwiedzających nasze stoisko :)

Karol Grochot

 • mini_20210515_155714
 • mini_20210530_102457
 • mini_20210530_102501
 • mini_20210530_102509
 • mini_20210530_122414
 • mini_received_1232719430504063
 • mini_received_223272889605064
 • mini_received_265154758694033
 • mini_received_2951187568459749
 • mini_received_324095489123890
 • mini_received_334376448047973
 • mini_received_812023149726141
 • mini_received_817204789172816

Baner projektu

Już w sobotę i niedzielę zapraszamy Państwa na Weekend Otwartych Ogrodów. Sercem wydarzenia będą wycieczki po prywatnych ogrodach udostępnionych przez mieszkańców gminy Dobra. Ogrody będzie można zwiedzać w godzinach od 10.00 do 17.00, zarówno indywidualnie jak i w sposób zorganizowany. Osoby, które chciałyby wziąć udział w autokarowych wycieczkach objazdowych po ogrodach, prosimy o zgłoszenie tego faktu na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zgłoszenie się na miejsce zbiórki (liczba miejsc jest ograniczona).

Podkategorie