Turniej odbędzie się 25.03 w sali gimnastycznej szkoły w Mierzynie

Zdjęcie z Mistrzostw w 2020 rokuW dniu 4.03.2023 r. (sobota) o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrej odbędą się Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Taekwon-do. W turnieju wezmą udział zawodnicy, którzy trenują taekwon-do w różnych klubach sportowych, w tym również mieszkańcy gminy Dobra. Organizatorami mistrzostw są Klub Sportowy „Tornado” Szczecin oraz Wójt Gminy Dobra.

Zapraszam serdecznie do kibicowania.

Wójt Teresa Dera

 

Plakat z propozycją ćwiczeń od GCKiB

Kalendarz wydarzeń

Plakat wydarzenia

Logotyp GCKiBFerie zimowe to czas wypoczynku i relaksu dla dzieci i młodzieży w trakcie roku szkolnego. W tym okresie warto zadbać o to, aby nasze pociechy spędzały czas w atrakcyjny i pożyteczny sposób.

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek przygotowało atrakcyjny program zajęć i warsztatów dla dzieci i młodzieży, na który serdecznie zaprasza.

Przedstawiamy plan na ferie zimowe 2023 roku. Naszym głównym celem jest zapewnienie dzieciom i młodzieży ciekawych i rozwijających zajęć, pozwalających na aktywne spędzenie wolnego czasu. W naszej ofercie znajdą Państwo szereg atrakcji, takich jak warsztaty artystyczne, rękodzielnicze, finansowe, gry i zabawy, i wiele innych.

W czasie ferii przygotowaliśmy również spotkania dla seniorów. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszych działaniach i życzymy udanego spędzenia ferii.

W załączeniu szczegółowy harmonogram w rozbiciu na kluby >> pobierz (pdf)

GCKiB

Zdjęcie z turniejuW sobotę, 4 lutego w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dobra. W turnieju wzięło udział 7 drużyn.

Była to pierwsza edycja turnieju po okresie pandemii. Zawody rozpoczęły się o godz. 10:00 i były rozgrywane na 2 boiskach w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie. Po emocjonujących meczach na prowadzenie wysunęły się dwa zespoły: LZS Dobra I i LZS Pionier Buk. W finale lepszy okazał się zespół z Dobrej.

Zdjęcie ze spektakluZe względu na wielkie zainteresowanie "Pięcioma kwadransami humoru", przesympatyczny duet aktorów z Teatru Polskiego ZAGRA w sobotę, 4 lutego o godz. 16.00 w siedzibie Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego DODATKOWY SPEKTAKL!

Bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki, więc ZAPRASZAMY!

Można je kupić, wysyłając przelew w wysokości 45 zł na konto ZULu: VW Bank 07 2130 0004 2001 0837 0512 0001. Bilety są także do nabycia w ZULu przy ul. Weleckiej 13b w Mierzynie.

Info: +48 91 462 59 31

ZUL

Baner WOŚP

Jak co roku Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tegoroczny temat Finału WOŚP wypowiada walkę z sepsą, ciężkim stanem chorobowym zagrażającym życiu pacjentów.

Gminny finał WOŚP rozpocznie się 29 grudnia o godz. 16:00 w PSP Bezrzecze ul. Górna 3. Zapraszamy do zapoznania się z programem przygotowanym przez GCKiB w Dobrej na tegoroczną edycję 31 finału WOŚP (pobierz tutaj).

 

 

W dniu 4.02.2023 r. (sobota) o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dobra. W turnieju mogą brać udział wyłącznie mieszkańcy Gminy Dobra, a w każdej drużynie musi występować na boisku przynajmniej jedna zawodniczka.

Zgłoszenia drużyn  przyjmowane są telefonicznie pod nr tel. 508 209 119 do dnia 31.01.2023 r. do godz. 15.00 przez p. Jerzego Trędowicza. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać również pod ww. numerem telefonu.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych.

                                                                                                                           Przewodniczący Rady Gminy Dobra
                                                                            Bartłomiej Miluch

zdjęcie zbioroweW sobotę, 7 stycznia w klubie GCKiB w Wołczkowie odbyło się spotkanie teatralno-literackie, podczas którego wystawiono sztukę "Mały Książę". W rolę aktorów wcieliły się uczennice klas 6A i 6B z koła teatralnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie pod opieką Anny Krogulewskiej-Wróbel. Dekorację sceny wykonała Hanna Januszewska.

Po przedstawieniu, które zostało nagrodzone gromkimi brawami, uczennice ósmej klasy z PSP Mierzyn odczytały ulubione fragmenty powieści Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Następnie ksiądz Cezary Korzec przedstawił wykład na temat "Małego Księcia", prezentując wydania powieści w różnych językach.

Na koniec spotkania, które poprowadziła radna gminy Dobra Maria Pizzi, zaproszono uczestników na poczęstunek. Przygotowano domowe ciasta i gorące napoje.

 

Miesiąc

Data

Impreza

 Miejsce

Styczeń

29

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Klub w Dobrej

Luty

4

Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Dobra

Sala Gimnastyczna PSP w Mierzynie

Marzec

4

Otwarte Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w taekwon-do

Sala Gimnastyczna PSP w Dobrej

25

Turniej Tańca Towarzyskiego

Sala gimnastyczna PSP w Mierzynie

Kwiecień

22

 

Bieg przełajowy „DOBRA PIĄTKA”

Boisko Sportowe
w Dobrej

Maj

13

Rajd Pieszy „Wiosna na Pograniczu”

Boisko sportowe w Stolcu

20

„MINIMUNDIAL” – Turniej Piłki Nożnej
Dla Dzieci

Kompleks „Orlik 2012” w Dobrej

26-1.06

Sportowy Turniej Miast i Gmin

Tydzień sportu dla wszystkich

Akcja Ogólnopolska

Czerwiec

3

Gminny Dzień Dziecka

Boisko w Dobrej

3

Polsko-Niemiecki Rajd Rowerowy
Dobra-Blankensee (Niemcy)

Boisko sportowe w Dobrej

18

Festiwal  Róż

Boisko sportowe w Dobrej

Sierpień

26-27

Rajd „Baja Poland 2023”

Gmina Dobra

Październik

20

Halowy Turniej Piłki Nożnej Dla Dzieci „LIGA NARODÓW 2023”

Sala gimnastyczna PSP
w Dobrej

 

* Uwaga:  Termin niektórych imprez może ulec zmianie

 

Opracował: Jerzy Trędowicz

Zatwierdził:
Wójt Teresa Dera

Podkategorie