SłońceWszyscy wiemy, że wakacje to najbardziej wyczekiwany okres w roku. Tegoroczne „Wakacje z GCKiB 2022 r.” będą pełne atrakcji, a nasza oferta kierowana jest zarówno do dzieci jak i dorosłych. Każdy niezależnie od wieku znajdzie wakacyjną rozrywkę dla siebie. Idąc z duchem czasu stworzyliśmy ofertę atrakcji internetowych i stacjonarnych. Nasze zajęcia zostaną zorganizowane z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa oraz z przestrzeganiem zaleceń sanitarnych. Zachęcamy do zapisów dzieci w wieku 7 – 14 lat, liczba miejsc ograniczona.

Plan wakacji >> pobierz (pdf)

GCKiB

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia reportażu z partnerskiego projektu "Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Organizatorzy

https://www.facebook.com/stowarzyszeniecarpediem20/videos/1185876298871740

Plakat wydarzenia

W najbliższą niedzielę, 26 czerwca, na scenie plenerowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach odbędzie się koncert Rytm lata. Jest to część VIII edycji festiwalu organizowanego przez Baltic Neopolis Ochestrę, który od wielu lat promuje muzykę klasyczną w radosnym wydaniu i wakacyjnych okolicznościach.

Zdjęcie z rajduW sobotę (11 czerwca) odbył się Drugi Rodziny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra zorganizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnotę Samorządową Gminy Dobra we współpracy z organizacjami pozarządowymi z terenu Gminy Dobra i mieszkańcami tej gminy. Blisko 200 miłośników turystyki rowerowej zgromadziło się na starcie rajdu w Mierzynie. Rowerzyści pokonali wspólnie 32 kilometry delektując się pięknem Gminy Dobra. Uczestnicy rajdu odwiedzili m.in. Skarbimierzyce, Dołuje, Wąwelnicę, Dobrą, Buk, Łęgi, Wołczkowo i Bezrzecze. Dla chętnych organizatorzy przewidzieli dodatkowe 10 kilometrów na ścieżce rowerowej Łęgi – Stolec. Rowerzyści poruszali się zarówno po ścieżkach rowerowych jak i drogach publicznych i szutrach w miejscach gdzie jeszcze nie ma ścieżek rowerowych. Przejazd uczestników zgromadzenia tradycyjnie zabezpieczali policjanci z Mierzyna oraz Straż Gminna z Gminy Dobra. Organizatorzy wyrazili gorące podziękowania służbom mundurowym za bezpieczne przeprowadzenie grupy rowerzystów. Jednocześnie przy planowaniu trasy organizatorzy starali się unikać dróg o dużym natężeniu ruchu, aby rajd był jak najmniej odczuwalny dla innych uczestników ruchu drogowego.

Plakat

We wtorek 7 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury pojawią się trzy nowe, znakomite tytuły. Dwa filmy animowane dla dzieci: Igrzyska zwierzaków oraz Sonic 2: Szybki jak błyskawica, a także pełna magii opowieść dla dorosłych Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbeldore’a.

Plakat Dni Chemika i Dni Polic

Zdjęcie zrobione podczas jednego z konkursów dla dzieciW ubiegłą sobotę 28.05.2022 r. po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, na Terenie Sportowo-Rekreacyjnym „Mierzynianka” w Mierzynie przy ul. Nasiennej 20 odbyła się już po raz kolejny impreza plenerowa dla dzieci pn. „Mierzyński Wór Przygód” - Dzień Dziecka na sportowo. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych na imprezę przybyły dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Na dzieci czekały różne atrakcje. Na „Mierzyniankę” przyjechała kolumna pojazdów militarnych oraz mobilna lodziarnia „Pinokio”. Dzieci mogły korzystać z dwóch dmuchanych zjeżdżalni oraz z warsztatów rękodzieła artystycznego, które zorganizowała i prowadziła Pani Dagmara. Warsztaty cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Według dzieci i ich opiekunów były one wyjątkowe. Nie zabrakło też wielu różnych konkursów sprawnościowych, w których bardzo chętnie udział brali najmłodsi oraz ich opiekunowie. Imprezą towarzyszącą był turniej piłki nożnej dla dzieci, które pomimo deszczu dzielnie rozgrywały swoje mecze na boisku piłkarskim. Młodzi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a wszystkie dzieci nagrody

Organizatorami imprezy byli Wójt Gminy Dobra – Pani Teresa Dera oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Dobrej.  Szczególne podziękowania kierujemy do Panów Andrzeja Grochowskiego i  Wiesława Kota z Gminnego Zrzeszenia LZS oraz do pracowników Urzędu Gminy Dobra za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

Jerzy Trędowicz

Plakat wydarzenia

Impreza odbędzie się w Klubie w Dobrej 04.06.2022 w godz. 11-14

Impreza odbędzie się w Klubie w Wołczkowie 04.06.2022 o godz. 11-15:30

Plakat wydarzenia organizowanego dla dzieci na Mierzyniance 29.05 w godz. 11-15

Zdjęcie z wydarzenia21 i 22 maja w gminach Dobra i Blankensee odbył się Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów, inspirowany bardzo popularnymi w Wielkiej Brytanii wydarzeniami typu Open Garden Squares Weekend i Chelsea Fringe Festival.

Projekt rozpoczął się plenerową imprezą, w ramach której został zorganizowany jarmark z produktami ogrodniczymi,  zdrową żywnością, kuchnią świata, kiermaszem książek, wystawami malarskimi i Giełdą Organizacji Pozarządowych. Na scenie prezentowali się młodzi wykonawcy, biorący udział w Festiwalu Piosenki Turystycznej i Ogniskowej. Jury w składzie: Adam Siewruk. Alina Rucińska i Mira Kwaśniewska wyłoniło laureatów, którzy otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Stowarzyszenie Carpe diem, natomiast nagrody dla wszystkich uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Policach.

I miejsce przypadło w udziale Kołu wokalnemu z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dołujach, II miejsce zajęła czternastoletnia Nina Maleńczyk z Dołuj, III miejsce zdobył dziewiętnastoletni Hubert Sowa z Mierzyna. Nagrodę publiczności wywalczył duet Ania Synak i Mikołaj Synak – uchodźcy z Ukrainy.

Znakomici floryści – dr hab. inż., prof. ZUT Piotr Salachna oraz mistrz florystyki Rafał Staszczyk, przygotowali wspólny pokaz „Malowane kwiatami”, w ramach którego powstało 6 kompozycji w stylu formalno-liniowym, wegetatywnym, dekoracyjnym i holenderskim.

Na scenie kolekcję kostiumów scenicznych inspirowanych kwiatami pokazały projektancki: Aldona Kunc, Liliana Borowaka i Aleksandra Gisges-Dalecka. W rolę modelek wcieliły się członkinie Stowarzyszenia Carpe diem, Nasze Bezrzecze, Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje -Kościno oraz kierownik Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek Filii w Dołujach.

Podkategorie