Mikołajki w GCKiB: Wawelnica 3.12, Wołczkowo 11.12, Stolec 11.12, Dobra 4.12, Dołuje 10.12, Skarbimierzyce 10.12, Bezrzecze 06.12, Rzędziny 11.12

Koncert odbędzie się 13.11.2022 godz. 16:00 w Klubie w Wołczkowie

10.11.2022 godz. 11:30 - 15:00 na kompleksie sportowym w Dobrej ul. Sportowa 9

Plakat wydarzenia

Już po raz jedenasty Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno zorganizowało Bieg Przełajowy "Jarzębina" oraz Marsz Nordic Walking. Impreza, która już na stałe wpisała się kalendarz sportowych wydarzeń w gminie Dobra, odbyła się w sobotę, 1 października na boisku w Kościnie.

Plakat wydarzenia

 Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra zapraszają mieszkańców Gminy Dobra na rodzinny rajd rowerowy do Rezerwatu Świdwie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (tj. 11 września). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji.

Podczas 7. Rodzinnego Rajdu Rowerowego "Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem" uczestnicy pokonają około 36 kilometrów (18 km w drodze do Rezerwatu Świdwie oraz 18km w drodze powrotnej nad jezioro Głębokie). Trasa tradycyjnie będzie przebiegać na terenie trzech gmin: Gmina Szczecin, Gmina Police oraz Gmina Dobra.

Organizatorzy w sposób szczególny zapraszają dzieci z opiekunami stąd tempo przejazdu będzie bardzo spokojne (prędkość na poziomie 10 km/h). Dodatkowo co kilka kilometrów będą robione przerwy, aby także najmłodsi uczestnicy wyprawy dali radę pokonać cały dystans. Na drogach publicznych uczestników rajdu będą zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Polic i Mierzyna. Uczestnicy rajdu otrzymają na starcie mapki z trasą rajdu.

Udział w rajdzie tradycyjnie jest bezpłatny, ale wymaga obowiązkowej rejestracji na stronie: https://mierzyn.pl/gryfusW gminie Dobra trwają castingi do muzycznego projektu Disney Dzieciom. Młodzi artyści, wybrani podczas przesłuchań, wezmą udział w bezpłatnych warsztatach musicalowych przygotowujących ich do finałowego koncertu.

Fundacja START zaprasza dzieci z gminy Dobra do udziału w muzycznym projekcie Disney Dzieciom. We wtorek i środę odbyły się castingi w Dobrej i Mierzynie, podczas których dzieci prezentowały piosenki z kultowych bajek i filmów Disneya. Przesłuchania odbędą się jeszcze w Bezrzeczu:

Czwartek, 8 września - klub w Bezrzeczu, godz.: 16:00 - 18:00

Zdjęcia z poprzednich edycji Columna Medica Baja PolandŚwiatowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na początku września w Szczecinie, Drawsku Pomorskim i Dobrej. Rajdowe trasy Columa Medica Baja Poland będą areną zmagań o tytuły Pucharu Świata i Pucharu Europy FIA. Emocji i gwiazd światowego motorsportu na pewno nie zabraknie!

Trzy dni walki, pięć odcinków specjalnych, 500 kilometrów rajdowych zmagań na najdłuższych i najtrudniejszych rajdowych trasach w Polsce - znamy pierwsze szczegóły tegorocznej edycji Columna Medica Baja Poland.

Na niezwykle wymagających trasach jak co roku zobaczymy najszybsze rajdowe samochody, ciężarówki i pojazdy SSV.

Baja Poland czeka na kibiców

W porównaniu z poprzednim dwoma latami rajd przeszedł poważne zmiany. Można śmiało powiedzieć, że po okresie ograniczeń impreza nie tylko powraca z ofertą dla kibiców, ale jeszcze bardziej się na nich otwiera.

Rajd odbędzie się w sprawdzonej czterodniowej formule. 1 września będzie dniem administracyjnym przeznaczonym dla zawodników w celu dopełnienia przez nich wszystkich formalności związanych z udziałem w zawodach sportowych. Jednak już od piątkowego poranka 2 września na kibiców będzie czekał przedsmak rywalizacji na odcinkach specjalnych. W miejscowości Wołczkowo w Gminie Dobra Szczecińska zostanie rozegrany Odcinek Testowy.

Tego samego dnia przy najbardziej rajdowej ulicy w Szczecinie - ul. Szafera - odbędzie się start honorowy i Odcinek Kwalifikacyjny. W tym miejscu zlokalizowane będzie Miasteczko Rajdowe - to największa zmiana i duże ułatwienie dla kibiców. W położonej tuż obok Netto Arenie Szczecin znajdować się będzie siedziba rajdu.

Z kolei w sobotę 3 września strefa serwisowa zostanie przeniesiona bezpośrednio na teren kultowego dla rajdów terenowych - Poligonu Drawskiego. Tuż obok niego zlokalizowana będzie strefa dla kibiców na słynnym Pasie Ćwiczeń Taktycznych Bucierz, razem ze startem oraz metą najdłuższego i najtrudniejszego odcinka specjalnego w rajdzie.

Niedzielne odcinki specjalne w Gminie Dobra tradycyjnie zakończą trzydniową rywalizację w rajdzie. Te bardzo przyjazne kibicom tereny będą miejscem walki o ostatnie cenne sekundy w imprezie i często potrafią zaskoczyć nieprzewidywalnymi warunkami.

Plakat wydarzenia

Zapraszamy do oglądania relacji z wakacji w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotek w Dobrej, która dostępna jest na stronie:

https://www.facebook.com/gckib/

Plakat wydarzenia

Podkategorie