1 maja br. na boisku sportowym w Dobrej odbyła się majówka połączona z obchodami Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele parafialnym w Dobrej odprawioną w intencji Strażaków.

 

 

 

    

Po mszy świętej korowód prowadzony przez wóz strażacki, poczty sztandarowe i orkiestrę Ochotniczej Straży Pożarnej z Niemiec przeszedł ulicami Dobrej na boisko sportowe. 

    

    

Na boisku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Na naszą uroczystość przybyło wielu zaproszonych gości, a wśród nich: Starosta Powiatu Polickiego Pan Leszek Guździoł, Burmistrz Miasta Police Pan Władysław Diakun, Zastępca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Mieczysław Cierpicki, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Policach bryg. Dariusz Uchto, Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Policach druh Marian Siwiela, przedstawiciele Policji, Nadleśnictwa Trzebież oraz Strażacy Państwowej Straży Pożarnej i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Dobra, Powiatu Polickiego i zaprzyjaźnionych Gmin Niemieckich: Penkun oraz Blankensee. 

Do strażaków skierowanych zostało wiele ciepłych słów i życzeń zarówno ze strony władz samorządowych jak i straży pożarnej. Odczytano również życzenia z okazji Dnia Strażaka skierowane przez Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP druha Waldemara Pawlaka, Komendanta Głównego PSP nadbryg. Wiesława Lesniakiewicza i Prezesa Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. zachodniopomorskiego druha Stanisława Dychy.

Doceniając trud i zaangażowanie Strażaków przyznane zostały: złote, srebrne i brązowe medale za zasługi dla pożarnictwa oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.      

    

Po apelu można było posłuchać koncertu w wykonaniu orkiestry działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Blankensee, zjeść grochówkę oraz obejrzeć pokaz działań Straży Pożarnej. 

     

   

Dla dzieci przygotowano miejsce do zabaw. Były też konkursy nie tylko dla dzieci ale również i dla dorosłych. 

   

   

 

Odznaczonym i awansowanym na wyższe stopnie gratulujemy !!!