Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dożynek 2019

W galerii TaNOWA Domu Dziecka w Tanowie, 9 listopada 2018 r. odbył się koncert „Świdwie Sanctus – natura i człowiek w dźwięku i obrazie” oraz otwarcie wystawy fotograficznej „Fauna Gminy Dobra i okolic w obiektywie Przemka Wójcika”.

Podczas wydarzenia, które otworzyła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera soliści zespołu "Tam i Owo" wykonali utwory przy akompaniamencie Aleksa Kornicza. Wśród gości znaleźli się Burmistrz Polic Władysław Diakun, Starosta Policki Andrzej Bednarek i Aleksander Doba. Spotkanie poprowadził Piotr Biniek.

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://dobraszczecinska.pl/site/images/2018/wystawa-tanowa

Źródło: www.police24.pl

 1 września 2018r. w Międzygminnym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Dobrej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Zarząd Koła nr 28 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego z mieszkańcami gminy Dobra oraz byłymi żołnierzami i pracownikami 36 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej. W kwietniu 2018 roku  minęło 50 lat od sformowania tego dywizjonu. Dla upamiętnienia tej rocznicy członkowie Koła nr 28 postanowili wydać książkę celem upamiętnienia służby i pracy kadry, żołnierzy i pracowników cywilnych. Przy wsparciu Gminy Dobra historia dywizjonu została spisana i wydana. Na spotkaniu w dniu 1 września 2018r. przedstawiono historię działań z zakresu obronności Pomorza Zachodniego oraz działań na rzecz osób starszych poprzez stworzenia warunków do dokonania integracji społecznej w społeczeństwie obywatelskim. Wykład historyczny pt. „Udział żołnierzy w życiu  społecznym gminy Dobra”, poprowadził Pan Leszek Borowski - jeden z byłych dowódców 36 dywizjonu. Uczestnicy spotkania otrzymali książki, a jubileuszowe spotkanie było doskonałą okazją do odświeżenia wspólnych relacji i dalszego umacniania więzi koleżeńskich i społecznych.

W dniu 11.08.2018 r.  na boisku sportowym w Skarbimierzycach odbył się festyn rodzinny organizowany przez GCKiB, koło LZS w Skarbimierzycach, Radę Sołecką, aktywnych mieszkańców przy gościnnym udziale Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Dołuje - Kościno. Festyn ten finansowany był z Budżetu Obywatelskiego.

W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób i dla nich przygotowane były między innymi atrakcje takie jak: dmuchany zamek, domowe ciasta, wata cukrowa, konkursy dla dzieci i dorosłych, zabawa przy muzyce i wiele innych.

W dniu 15 sierpnia 2018 r. na terenie boiska sportowego w Dobrej odbyły się Różane Dożynki.

Cała uroczystość jak co roku rozpoczęła się uroczysta mszą świętą w kościele w Dobrej. Następnie jej uczestnicy z Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Płot na czele przemaszerowali na teren boiska w pięknym korowodzie.

Uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Dobra Pani Teresa Dera oraz Radny Grzegorz Śliwiński, witając serdecznie wszystkich gości.

Podczas całej imprezy nie zabrakło wielu atrakcji i ciekawych stoisk. Można było porozmawiać z członkami GPR OSP Wołczkowo – Zachodniopomorskie Psy ratownicze, zobaczyć samochody, którymi ściga się Kamil Serafin. Wśród stoisk znajdowało się również stoisko naszych włoskich gości z zaprzyjaźnionej gminy Ponte San Nicolo, gdzie można było spróbować ich lokalnych specjałów. Podczas Dożynek nie zabrakło również stoisk sołectw z terenu Gminy Dobra, które przygotowały Sołectwa: Dobra, Mierzyn, Dołuje i Wołczkowo. Komisja konkursowa oceniała stoiska przygotowane przez Sołectw, prezentację artystyczną Sołectw, a także wybrała najokazalsze płody rolne i kompozycje kwiatowe. Poniżej prezentujemy wyniki rywalizacji.