Plakat wydarzenia

Zdjęcie poglądowe warsztatówZapraszamy na spotkanie organizowane przez Akademię Sztuki w Szczecinie oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej w ramach projektu WSPÓLNE HISTORIE – przeznaczone tym razem dla Seniorów, łączące w sobie odrobinę teorii sztuki z praktycznymi warsztatami.

Seniorzy, jak nikt inny, noszą w sobie opowieści i doświadczenie, bezcenne dla młodszych pokoleń. W ramach tych zajęć uczestnicy spróbują poprzez działania twórcze opowiedzieć ważne dla siebie wątki z własnego życia, łącząc różnorodne techniki plastyczne - malarskie, kolażu czy asamblażu. Poprzez język obrazowy, nietypowy dla codziennej komunikacji, uczestnicy będą mieli szansę otworzyć się osobiste doświadczenia w sposób mniej dosłowny, lecz jednocześnie nierzadko bardziej autentyczny, a także zainspirować i podzielić się nimi z odbiorcami ich prac. 

Klub w Dobrej, 31 sierpnia 2023, godz. 14.00-16.00 

Wstęp wolny, wszystkie materiały będą zapewnione.

Zapisy: dr Agnieszka Pawłowska 691958882 

GCKiB

Baner wydarzenia Zdjęcie zbiorczeJuż dziś rusza kolejna runda Pucharu Świata w FIA w rajdach terenowych BAJA. W tegorocznych zmaganiach nie zabraknie załogi Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja. W czwartek (24.08.2023r.) Panowie odwiedzili Urząd Gminy Dobra.

Trzymamy kciuki i życzymy jak najlepszych czasów na trasach.

 Baner wydarzenia

Zdjęcie z wydarzeniaW niedzielę, 20 sierpnia odbył się odpust parafialny w Dobrej, połączony z jubileuszem 35-lecia posługi Zakonu Franciszkanów Prowincji Św. Maksymiliana M. Kolbego w Parafii pw. Matki Bożej Królowej Świata w Dobrej.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12:00 od Mszy Świętej, której przewodniczył Minister Prowincjalny o. Wojciech Kulig z Gdańska. Po mszy na placu przy kościele odbył się festyn odpustowy. Przygotowano poczęstunek i konkursy dla dzieci. O godz. 14:00 na scenie przy kościele wystąpił zespół Rock & Fire.

W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy gminy, przedstawiciele Zakonu Franciszkanów, władz rządowych oraz lokalnych samorządów, w tym: Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Burmistrz Polic Władysław Diakun oraz Wójt Gminy Dobra Teresa Dera. 

Zdjęcie z zajęćW czasie pierwszego miesiąca wakacji GCKiB w Dobrej oraz filie, zorganizowały różnorodne zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Codziennie odbywały się: warsztaty tematyczne (kreatywne, artystyczne, teatralne, rękodzielnicze, muzyczne, plastyczne, edukacyjne, cyrkowe, fotograficzne, kulinarne, krawieckie, florystyczne, malarskie, manualne i inne), prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów z zewnątrz oraz naszą kadrę.

Ponadto realizowane były zajęcia animacyjne, gry terenowe, wycieczki po okolicy. Odbyły się również ogólnorozwojowe ćwiczenia ,,Mały karateka”, zajęcia ruchowe, turnieje, gry i zabawy klubowe, ,,Lato z książką” oraz Kino Sferyczne.

Plakat wydarzenia

Plan wakacyjnych zajęć w GCKiB

Cały plan dostępny po kliknięciu w zdjęcie.

 

Zdjęcie z występu

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w mini slamie, który odbędzie się podczas Festiwalu Róż w Dobrej w dniu 18.06.2023 r.

CO TO JEST SLAM?

Slam poetycki to konkurencja z pogranicza sztuki i sportu. Łączy siłę poetyckiego przekazu, występ i emocje związane z rywalizacją. Zadaniem uczestników turnieju jest zaprezentowanie w określonym czasie (najczęściej są to 3 minuty) autorskiego tekstu poetyckiego. Jedynym jurorem oceniającym jednocześnie jakość poezji i występu jest publiczność. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej głosów widowni.

Zdanie się na osąd widzów oznacza, że podczas slamu może wydarzyć się wszystko. Z uznanym poetą może wygrać debiutantka, ze znakomitym performerem ktoś, kto nieśmiało powie tekst, który chwyci widzów za serce. Slam to turniej żywego słowa i gorących emocji, czyli poezji, która działa na serca i umysły. Nic dziwnego, że slam, który dotarł nad Wisłę i Odrę z USA przez Wielką Brytanię, staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju, w którym zadomowił się już na dobre. 2023 jest rokiem 20-lecia slamu w Polsce. Krajowe mistrzostwa w tej artystycznej dyscyplinie odbędą się w tym roku po raz siódmy.

Wygrać można Różany Wieniec Dobrego Slamu. Zapisy chętnych osób dorosłych (18+) – mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do dnia 17 czerwca 2023 z dopiskiem „Różany Slam” lub osobiście tuż przed turniejem u osoby prowadzącej (na stanowisku Fundacji POZYTYWY).

Plakat wydarzeń

Podkategorie