40 693,51 PLN i 86,85 euro

zostało zebranych przez naszych Wolontariuszy 

do eSkarbonki dorzuciło się 314 osób pomagających, którzy wpłacili 15 906 PLN ( i jeszcze wpłacają ! ) 

Pieniądze zaraz po zakończeniu akcji zostaną przekazane do banku, na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Szczególne podziękowania kieruję do Wolontariuszy i ich Opiekunów za kwestowanie i zbiórkę pieniędzy w tym trudnym dla wszystkich czasie oraz wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie 29 finału w Gminie Dobra.

Dziękuje mieszkańcom Gminy Dobra za hojność i otwarte serca wspierające WOŚP.

Teresa Dera 

Wójt Gminy Dobra 

W niedzielę 31.01.2021 na parkingu vis a vis stadionu Arkoni będą stali wolontariusze WOŚP w godzinach 9.30 - 14.00

Plakat zachęcający do wsparcia eSkarbonki

31 stycznia 2021 odbędzie się 29 Finał WOŚP . Już dziś można wesprzeć cel 29 Finału WOŚP, czyli oddziały dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Sztab #1349 Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej utworzył eSkarbonkę, do której można już wrzucić datki za pomocą kilku kliknięć https://eskarbonka.wosp.org.pl/hwkznb.

Uprzejmie informuję, iż w związku z sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju instytucja kultury - filie klubowe zgodnie z obowiązującymi przepisami są nieczynne do dnia 17 stycznia 2021 roku i w związku z tym nie mamy możliwości zorganizowania ferii dla dzieci i młodzieży, natomiast biblioteki działają w ograniczonym zakresie i w rygorze sanitarnym.

Informacje o mających się odbyć imprezach, zajęciach, warsztatach itp. w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej będą Państwu podawane na bieżąco w zależności od tego jakie będę obowiązywać ograniczenia, zakazy i nakazy dotyczące pandemii.

Przepraszamy za niedogodności, które wynikają z troski o bezpieczeństwo uczestników wydarzeń i zajęć w naszej instytucji kultury.

Dyrektor GCKiB
Zofia Hrynkiewicz

Zdjęcie przedstawiające wystawę przed filią GCKiB w StolcuŚwięto Niepodległości można uczcić na kilka sposobów. Filia GCKiB w Stolcu zorganizowała symboliczny Rajd Niepodległościowy, który odbył się 6 listopada.

Zaprosiliśmy do udziału sołtysa naszej miejscowości oraz leśniczego Leśnictwa Poddymin. Trasa Rajdu prowadziła do wieży widokowej przy jeziorze Świdwie, gdzie spędziliśmy czas przy ognisku. Samochody udekorowane były oczywiście barwami narodowymi.

Kolejnym upamiętnieniem rocznicy było zaprezentowanie wystawy "Tak powstała Niepodległa", poświęconej procesowi odzyskiwania przez Polskę niepodległości oraz dorobkowi II Rzeczypospolitej. Ekspozycja składa się z 11 plansz. Przedstawiają one wysiłki Polaków, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz osiągnięcia II Rzeczypospolitej. Tematy plansz:

Zdjęcie z wydarzenia23 października w Filii GCKiB w Stolcu Tanowskie Bractwo Śpiewacze zaśpiewało najciekawsze Pieśni Przemysłowców w specjalnym koncercie dla mieszkańców. Był to ostatni moment, kiedy jeszcze mogliśmy wspólnie się spotkać.

"Mularz, furman, medyk, a także piwowar i rzeźnik – to dawne zawody, których zwyczaje odeszły już niestety w mrok historii. Dzięki odnalezionemu w archiwum Polona.pl „Śpiewnikowi dla Przemysłowców” udało się odnaleźć bezcenne zapisy nutowe i teksty dawnych pieśni cechowych.

Zdjęcie nowej bibliotekiWciąż się zmieniamy. W ostatnich miesiącach filia biblioteczna w Mierzynie przeszła pewne przeobrażenia. Mamy nadzieję, że nowe i odświeżone sale przysłużą się naszym czytelnikom. Podobnie zresztą, jak i nowe przestrzenie dla nich.

Zmieniło miejsce wejście główne do biblioteki, które teraz mieści się po prawej stronie budynku (to te oszklone drzwi). Mamy też nową salę główną, dużą i przestronną, w której czekają na Was nowości i chyba najbardziej popularna w wśród czytelników w ostatnich latach literatura polska. Tuż za nią wygospodarowaliśmy kawałek przestrzeni dla młodego czytelnika, w której znalazły się powieści dla nastolatków oraz całą gamę książek fantastycznych. Tuż pod ręką są też lektury i przytulny kącik do czytania. Tym sposobem swoje królestwo mają też pozostałe dzieci. W nim nie brakuje nie tylko rzędu kolorowych książek, ale i wielu innych atrakcji, w tym gier, puzzli i licznych zabawek. Pozostała część literatury (dla dorosłych oraz literatura popularnonaukowa) również zyskały nieco więcej przestrzeni, co pozwoli nam ją nieco efektywniej eksponować, by kusić nią czytelników. Zwłaszcza, że wciąż przybywa nam nowości, a Wam apetyt na nie wcale nie słabnie.

Herb Gminy Dobra Szanowni Mieszkańcy.
Informujemy, że z uwagi na obecnie panującą w kraju pandemię wirusa SARS-COV-2 nie możemy podać do wiadomości kalendarza imprez sportowo-rekreacyjnych, które były zaplanowane na rok 2021. O ile sytuacja ulegnie poprawie, a w prowadzone ograniczenia i zakazy będą stopniowo odwoływane, na bieżąco będziemy podawać Państwu informacje o planowanych imprezach w roku 2021 na terenie Gminy Dobra.

Wójt
Teresa Dera

Plakat zachęcający do wzięcia udziału w wydarzeniu

Na projekt „KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI” składają się tradycyjne kolędy polskie, kolędy świata, pastorałki oraz utwory świąteczne.

Sobota, 12 grudnia 2020 o 18:00

wydarzenie bezpłatne

Online w Facebook Live bit.ly/link_do_wydarzenia_koleda

Transmisja odbędzie się na FB MOK oraz You Tube MOK Police oraz u partnerów wydarzenia: Internetowa Telewizja HB, Dziennik Policki, Wirtualne Police.

Zebrana karma i inne dary dla schroniskaZ okazji Światowego Dnia Zwierząt GCKiB w Dobrej filia w Bezrzeczu i Stowarzyszenie Nasze Bezrzecze zorganizowało akcję zbierania karmy i innych akcesoriów dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Mimo trudnej sytuacji uzbieraliśmy znaczną ilość suchej karmy dla psów i kotów, karmę w puszkach i przysmaki, koce i pledy, poduszki, dywan, pościel, legowisko oraz obroże i zabawki.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom za udział w akcji, a szczególnie dzieciom.

Renata Bieńczak

Plakat akcji

Podkategorie