Logo projektu

Wójt Gminy Dobra zaprasza wszystkich miłośników turystyki rowerowej na rajd, który odbędzie się w dniu 10 września 2022 roku w ramach projektu FMP-0549-22 p.n.: „Rodzinnie Szlakiem Pogranicza”.

Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 8.30 na terenie boiska sportowego w Dobrej, przy ul. Sportowej 9, a start imprezy został zaplanowany na godz. 9.30. Uczestnicy rajdu muszą posiadać przy sobie ważny dokument tożsamości, z uwagi na poruszanie się po niemieckiej stronie granicy. Osoby małoletnie, mogą wziąć udział w rajdzie pod opieką osób dorosłych i poruszać się na rowerze w kaskach.

Odległość do pokonania to około 21,5 km z odpoczynkiem w połowie trasy: Dobra – granica państwa w Buku – przejście małego ruchu – Blankensee – Pampow – granica państwa na wysokości Stolca - ścieżka rowerowa do miejsca rozpoczęcia rajdu lub trasa alternatywna, krótsza około 10,5 km.

Zapewniamy koszulki z logotypami projektu, medale pamiątkowe, ubezpieczenie, opiekę medyczną, nagrody w konkursach, poczęstunek oraz dobrą zabawę.

 

 Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus oraz Wspólnota Samorządowa Gminy Dobra zapraszają mieszkańców Gminy Dobra na rodzinny rajd rowerowy do Rezerwatu Świdwie, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (tj. 11 września). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga wcześniejszej rejestracji.

Podczas 7. Rodzinnego Rajdu Rowerowego "Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem" uczestnicy pokonają około 36 kilometrów (18 km w drodze do Rezerwatu Świdwie oraz 18km w drodze powrotnej nad jezioro Głębokie). Trasa tradycyjnie będzie przebiegać na terenie trzech gmin: Gmina Szczecin, Gmina Police oraz Gmina Dobra.

Organizatorzy w sposób szczególny zapraszają dzieci z opiekunami stąd tempo przejazdu będzie bardzo spokojne (prędkość na poziomie 10 km/h). Dodatkowo co kilka kilometrów będą robione przerwy, aby także najmłodsi uczestnicy wyprawy dali radę pokonać cały dystans. Na drogach publicznych uczestników rajdu będą zabezpieczali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie oraz policjanci z Polic i Mierzyna. Uczestnicy rajdu otrzymają na starcie mapki z trasą rajdu.

Udział w rajdzie tradycyjnie jest bezpłatny, ale wymaga obowiązkowej rejestracji na stronie: https://mierzyn.pl/gryfusW gminie Dobra trwają castingi do muzycznego projektu Disney Dzieciom. Młodzi artyści, wybrani podczas przesłuchań, wezmą udział w bezpłatnych warsztatach musicalowych przygotowujących ich do finałowego koncertu.

Fundacja START zaprasza dzieci z gminy Dobra do udziału w muzycznym projekcie Disney Dzieciom. We wtorek i środę odbyły się castingi w Dobrej i Mierzynie, podczas których dzieci prezentowały piosenki z kultowych bajek i filmów Disneya. Przesłuchania odbędą się jeszcze w Bezrzeczu:

Czwartek, 8 września - klub w Bezrzeczu, godz.: 16:00 - 18:00

Zdjęcia z poprzednich edycji Columna Medica Baja PolandŚwiatowa czołówka kierowców i najszybsze terenowe auta - to nas czeka na początku września w Szczecinie, Drawsku Pomorskim i Dobrej. Rajdowe trasy Columa Medica Baja Poland będą areną zmagań o tytuły Pucharu Świata i Pucharu Europy FIA. Emocji i gwiazd światowego motorsportu na pewno nie zabraknie!

Trzy dni walki, pięć odcinków specjalnych, 500 kilometrów rajdowych zmagań na najdłuższych i najtrudniejszych rajdowych trasach w Polsce - znamy pierwsze szczegóły tegorocznej edycji Columna Medica Baja Poland.

Na niezwykle wymagających trasach jak co roku zobaczymy najszybsze rajdowe samochody, ciężarówki i pojazdy SSV.

Baja Poland czeka na kibiców

W porównaniu z poprzednim dwoma latami rajd przeszedł poważne zmiany. Można śmiało powiedzieć, że po okresie ograniczeń impreza nie tylko powraca z ofertą dla kibiców, ale jeszcze bardziej się na nich otwiera.

Rajd odbędzie się w sprawdzonej czterodniowej formule. 1 września będzie dniem administracyjnym przeznaczonym dla zawodników w celu dopełnienia przez nich wszystkich formalności związanych z udziałem w zawodach sportowych. Jednak już od piątkowego poranka 2 września na kibiców będzie czekał przedsmak rywalizacji na odcinkach specjalnych. W miejscowości Wołczkowo w Gminie Dobra Szczecińska zostanie rozegrany Odcinek Testowy.

Tego samego dnia przy najbardziej rajdowej ulicy w Szczecinie - ul. Szafera - odbędzie się start honorowy i Odcinek Kwalifikacyjny. W tym miejscu zlokalizowane będzie Miasteczko Rajdowe - to największa zmiana i duże ułatwienie dla kibiców. W położonej tuż obok Netto Arenie Szczecin znajdować się będzie siedziba rajdu.

Z kolei w sobotę 3 września strefa serwisowa zostanie przeniesiona bezpośrednio na teren kultowego dla rajdów terenowych - Poligonu Drawskiego. Tuż obok niego zlokalizowana będzie strefa dla kibiców na słynnym Pasie Ćwiczeń Taktycznych Bucierz, razem ze startem oraz metą najdłuższego i najtrudniejszego odcinka specjalnego w rajdzie.

Niedzielne odcinki specjalne w Gminie Dobra tradycyjnie zakończą trzydniową rywalizację w rajdzie. Te bardzo przyjazne kibicom tereny będą miejscem walki o ostatnie cenne sekundy w imprezie i często potrafią zaskoczyć nieprzewidywalnymi warunkami.

Plakat wydarzenia

Zapraszamy do oglądania relacji z wakacji w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotek w Dobrej, która dostępna jest na stronie:

https://www.facebook.com/gckib/

Plakat wydarzenia

Plakat warsztatów, które odbędą się 30.07 o godz. 10:00

WakacjeTegoroczne wakacje z GCKiB są pełne atrakcji a nasza oferta jest kierowana zarówno do dzieci jak i dorosłych. Każdy niezależnie od wieku znajdzie wakacyjną rozrywkę dla siebie.

Serdecznie zapraszamy do naszych filii GCKiB na zajęcia i warsztaty wakacyjne, które już trwają w najlepsze. Szczegółowe informacje znajdują się w naszym harmonogramie, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o zapisywanie się w poszczególnych filiach.

Harmonogram zajęć wakacyjnych >> pobierz (pdf) 

Gminne Centrum Kultury i Bibliotek
w Dobrej

SłońceWszyscy wiemy, że wakacje to najbardziej wyczekiwany okres w roku. Tegoroczne „Wakacje z GCKiB 2022 r.” będą pełne atrakcji, a nasza oferta kierowana jest zarówno do dzieci jak i dorosłych. Każdy niezależnie od wieku znajdzie wakacyjną rozrywkę dla siebie. Idąc z duchem czasu stworzyliśmy ofertę atrakcji internetowych i stacjonarnych. Nasze zajęcia zostaną zorganizowane z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa oraz z przestrzeganiem zaleceń sanitarnych. Zachęcamy do zapisów dzieci w wieku 7 – 14 lat, liczba miejsc ograniczona.

Plan wakacji >> pobierz (pdf)

GCKiB

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia reportażu z partnerskiego projektu "Transgraniczny Weekend Otwartych Ogrodów", finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia / Polska w Euroregionie Pomerania).

Organizatorzy

https://www.facebook.com/stowarzyszeniecarpediem20/videos/1185876298871740

Podkategorie